„Polscy kibice są najlepsi na świecie. Kocham ich za to, co dla nas robią i mam nadzieję, że z tym wsparciem zajdziemy daleko!”

„Cieszymy się, że udało nam się wygrać dzisiejsze spotkanie. Wreszcie przełamaliśmy tak ciężką dla nas serię porażek. ” 

„Dla mnie to powrót do klubu, w którym  spędziłem fantastyczne cztery lata, dla nich najważniejszy mecz grupowy.”

„Żyję po to by walczyć”

„Największy dramat nie jest dla kibiców i dziennikarzy, największy dramat jest dla nas. I proszę o tym pamiętać”

„Medal Olimpijski to nie prezent – prezent trzeba dostać, medal trzeba wywalczyć”

„Jesteśmy jak jeden organizm. Cały czas idziemy do przodu, dążymy do zwycięstwa, obojętnie kto jest po drugiej stronie siatki.”

„Igrzyska olimpijskie to w końcu nie jest zwykła impreza sportowa, tylko wielkie wydarzenie na całym świecie”

„Wydaje mi się, że więcej mogę osiągnąć i pomóc zespołowi jako przyjmujący. Kiedyś się wahałem, ale dostałem wsparcie od trenerów Lozano i Castellaniego. Oni pomogli mi się przestawić na przyjęcie. Lozano ustawiał mnie w ataku tylko z konieczności.”

„Staram się po prostu w życiu nie sprawiać przykrości innym.”

„Nikomu nie zaglądam do portfela i proszę innych, żeby tego też nie robili.”

„Nigdy nie podchodzi się do meczu bez stresu, to jest Reprezentacja Polski, tu sama nazwa zobowiązuje. Trzeba być skoncentrowanym, bo to zaszczyt być na boisku w koszulce z biało-czerwoną flagą”

„Jeśli robi się, to co się kocha, to nie może być inaczej! Trenuję siatkówkę od wielu lat, od zawsze daję z siebie wszystko. Nie wyobrażam sobie innego podejścia. Jeśli skutki są widoczne, to tylko mogę się cieszyć”

„Dlaczego o polskim siatkarzu mówi się, że to jest spoko koleś, a o polskim piłkarzu, że oni to są jacyś, bujają się z modelkami? Bo my wygrywamy mecze, gramy sobie w siatkówkę”

„Jaki tam ze mnie bohater! Ja jestem zawodnikiem, któremu zdarzają się lepsze mecze. Tylko tyle”

„Jeśli jestem takim talentem jak o mnie mówią, to trzeba to udowodnić jakimś wynikami, a żeby mieć wyniki, trzeba trenować i nad tym właśnie się koncentruję”

 

„Ja nie czuję się komfortowo w takiej sytuacji. Wolałbym od razu po meczu iść do hotelu i posiedzieć w spokoju, a tutaj muszę rozdawać autografy. Zresztą, kiedy stoi obok mnie i autografy rozdaje Sebastian Świderski, to w ogóle jest dziwne uczucie, bo wydaje mi się, że tam nie pasuję.”

„Tak sobie myślę, że mi to wszystko jedno, czy ja będę drugim Matejem Kazińskim, trzecim Sebastianem Świderskim, czwartym kimkolwiek, ma wygrywać drużyna w której ja gram a na razie tak się dzieje, także się ciesze!”

„Ja się nie wstydzę swojej głupoty. Ćwiczyłem ciężko i sztanga spadła mi na głowę” 😉