Czas na Mistrzostwa Świata!

W tej chwili dziesięć reprezentacji ma już zagwarantowany udział w polskich mistrzostwach świata w 2014 roku. W styczniowych kwalifikacjach awans wywalczy kolejnych dziewięć ekip (6 z Europy i 3 z Afryki). Najpóźniej, bo w maju, czerwcu i lipcu zakończą się kwalifikacje w strefie NORCECA (Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby).

* Oni już awansowali na mundial:

1. Polska, jako gospodarz
2. Rosja (finalista ostatnich mistrzostw Europy)
3. Włochy (finalista ostatnich mistrzostw Europy)
4. Brazylia (finalista ostatnich mistrzostw Ameryki Południowej)
5. Argentyna (finalista ostatnich mistrzostw Ameryki Południowej)
6. Wenezuela (zwycięzca kontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego)
7. Australia
8. Chiny
9. Iran
10. Korea Południowa (wszyscy zwycięzcy kontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych)

* kwalifikacje w Europie
W drugim etapie europejskich kwalifikacji zagra dwadzieścia drużyn. Najlepszą dwudziestkę podzielono na pięć grup po cztery zespoły. Awansują zwycięzcy oraz najlepszy zespół spośród tych, które zajmą w grupach drugie miejsca. Wszystkie turnieje zaplanowano na 3-5 stycznia 2014 roku.
– plan turniejów:
Grupa I (Czechy): Czechy, Bułgaria, Holandia, CyprGrupa J (Serbia): Serbia, Portugalia, Słowenia, MacedoniaGrupa K (Niemcy): Niemcy, Turcja, Estonia, ChorwacjaGrupa L (Francja): Francja, Hiszpania, Belgia, BiałoruśGrupa M (Słowacja): Finlandia, Słowacja, Grecja, Ukraina.

* kwalifikacje w Afryce
Ochotę na grę w Polsce miały aż 44 reprezentacje z Afryki. Ten kontynent reprezentować mogą trzy kraje. Do eliminacji zgłoszono 44 reprezentacje. Afrykę w finałach MŚ będą reprezentować trzy drużyny – zwycięzcy trzech kończących eliminacje turniejów, które rozegrane zostaną w styczniu 2014 roku.
– plan turniejów:
Grupa T (Kamerun): Kamerun, Algieria, Gabon, Nigeria, Rwanda.Grupa U (Egipt): Egipt, Botswana, Kenia, Republika Zielonego Przylądka, Zambia.Grupa V (Tunezja): Tunezja, Kongo, Niger, Senegal, Seszele

* kwalifikacje w strefie NORCECA
Na mundial w Polsce awansuje pięć najlepszych reprezentacji spośród 39, które stanęły na starcie eliminacji w strefie Ameryki Północnej, Centralnej i Regionu Karaibów. Zwycięzcy czterech grup trzeciej rundy eliminacji, które rozegrane zostaną w maju i czerwcu uzyskają bezpośredni awans do finałów MŚ. Drużyny, które zajmą drugie lokaty będą rywalizowały w lipcu 2014 roku o ostatnie wolne miejsce.
– plan turniejów:
Grupa O (USA): USA, Gwatemala, Haiti, Saint LuciaGrupa P (Kuba): Kuba, Barbados, Dominikana, Surinam
Grupa Q (Kanada): Kanada, Kostaryka, Panama, Trynidad i TobagoGrupa R (Portoryko): Portoryko, Bahamy, Honduras, Meksyk

 
www.przegladsportowy.pl