Mistrzostwa Świata coraz bliżej.

30 sierpnia w Polsce rozpoczną się Mistrzostwa Świata, których finał zostanie rozegrany w Katowicach. Bilety na tę imprezę będzie można kupić od 7 kwietnia. Turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany w dniach 16 – 18 maja 2014, we Wrocławiu.

Uczestnikami turnieju będą: Polska, Słowenia, Łotwa oraz zwycięzca I rundy kwalifikacji (Azerbejdżan, Macedonia, Gruzja, Szwecja)

Turniej rewanżowy zostanie rozegrany w terminie 22 – 25 maja 2014, w Słowenii.
Kamerun zagra we Wrocławiu w grupie A z Polską, Serbią, Wenezuelą, Argentyną i Australią. W tej grupie znany jest już komplet uczestników. Tunezja trafiła do krakowskiej grupy B, gdzie zmierzy się z Brazylią, Niemcami, Finlandią, Koreą i drugim zespołem strefy NORCECA. Egipt uzupełni grupę C z Rosją, Bułgarią, Chinami i dwoma zespołami ze strefy NORCECA (trzecim i piątym według aktualnego rankingu FIVB). Mecze I rundy tej grupy odbędą się w Gdańsku.
Kwalifikacje w strefie NORCECA zaplanowane są na maj. Wówczas poznamy kolejnych czterech uczestników FIVB Mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014. Ostatni turniej, barażowy Ameryk oraz strefy Karaibów odbędzie się w lipcu i zakończy proces kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw globu.

 

Terminarz gier reprezentacji Polski w pierwszej fazie grupowej MŚ 2014:30 sierpnia Polska – Serbia, Stadion Narodowy (Warszawa)

2 września, Polska – Australia, Hala Stulecia (Wrocław)
4 września, Polska – Wenezuela, Hala Stulecia (Wrocław)
6 września, Polska – CAVB 3, Hala Stulecia (Wrocław)
7 września, Polska – Argentyna, Hala Stulecia (Wrocław)

Faza grupowa mistrzostw świata siatkarzy – Polska 2014:

Grupa A (Warszawa, Wrocław): Polska, Argentyna, Serbia, Australia, CAVB 3, Wenezuela
Grupa B (Katowice): Brazylia, NORCECA 2, Niemcy, CAVB 1, Korea Południowa, Finlandia
Grupa C (Gdańsk): Rosja, Bułgaria, NORCECA 3, CAVB 2, Chiny, NORCECA 5
Grupa D (Kraków): Włochy, NORCECA 1, Iran, Francja, NORCECA 4, Belgi