Trofeum Mistrzostw Świata 2014 przywędruje do Polski! 

Już we wrześniu tego roku ruszają Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn. Jutro trofeum tej imprezy rozpoczyna wędrówkę po miastach, które są gospodarzami tego wydarzenia.

W najbliższy czwartek i w piątek trofeum podziwiać będzie można w Katowicach, następnie w sobotę i niedziele we Wrocławiu. Potem chwila przerwy i puchar powędruje do Krakowa, skąd pojedzie prosto do Bydgoszczy, następnie do Łodzi i Gdańska. W Warszawie znajdzie się on na stadionie narodowym 30 sierpnia.
Znajdź trofeum:
12/13 (czwartek, piątek) czerwca – Katowice (Spodek)
14/15 (sobota, niedziela) czerwca – Wrocław (Hala Stulecia)
18/20 (środa, czwartek, piątek )czerwca – Kraków (Hala Widowiskowo-Sportowa)
21/22 (sobota, niedziela) czerwca – Bydgoszcz (Łuczniczka Hala Sportowo-Widowiskowa)
23/24 (poniedziałek, wotorek) czerwca – Łódź (Atlas Arena)
3/4 (czwartek, piątek) lipca – Gdańsk (Ergo Arena)
30 sierpnia (sobota) – Warszawa (Stadion Narodowy)

 


Wygląd Trofeum:

Puchar składa się z 12 indywidualnych części łączy się ze sobą, by stworzyć kształt piłki we wnętrzu struktury. Przedstawia 12 zawodników i ich rotację na boisku. Cały kształt ma wyrażać szybkość i elegancję siatkówki oraz wartości czystości, zaangażowania, siły, precyzji i współpracy. Trofeum to waży 9kg i mierzy dokładnie 43, 88cm. Nie ma jednego koloru – przechodzi z niklu w złoto, symbolizując stopniowe wznoszenie się drużyny w drodze po mistrzowski tytuł. Podstawa pucharu zawiera nazwy poprzednich zwycięzców tytułu Mistrzostw Świata.

Projekt koncepcyjny pucharu został dostarczony przez Marco Heera z agencji kreatywnej Achtung!, znanej w świecie z jej dokonań w dziedzinie rozwoju marki. Związana przez szereg lat ścisłej współpracy z FIVB agencja była odpowiedzialna za zaprojektowanie logo FIVB Mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014, na którym oparto projekt pucharu. FIVB powierzyło stworzenie pucharu Mistrzostw dwóm szwajcarskim product designerom – Thilo Alexowi Brunnerowi i Joergowi Mettlerowi.