Lokomotyw Biełogorie Biełgorod bliżej awansu do ćwierćfinału.

Dziś w Biełgorodzie odbyło się pierwsze spotkanie 1/8. Podopieczni J. Czerednika, tak, jak i podopieczni G. Szypulina, walczą o miejsce w ćwierćfinale. Po dzisiejszym spotkaniu większe szanse na awans do ćwierćfinału Mistrzostw Rosji mają gospodarze dzisiejszego spotkania. W rywalizacji do dwóch zwycięstw jest 1:0 dla drużyny z Biełgorodu. Siatkarze Dynamo, by przedłużyć swoje szanse na walkę o ¼ Mistrzostw Rosji, muszą wygrać w drugim spotkaniu, by stan rywalizacji doprowadzić do remisu. W takiej sytuacji o awansie decydowałoby trzecie – decydujące spotkanie.

Wyjściowe składy:

Dynamo Moskwa: Grankin, Kurek, Stepanjan (L), Weres, Krugłow, Kriwiec, Szczerbinin.

Biełogorie Biełgorod: Makarow, Tietiuchin, Grozer, Kampa, Taras, Muserski, Ermakow (L).

Od zagrywki zaczyna kapitan gospodarzy. W aut atakuje Krugłow – 1:1. As serwisowy Dimitrja Muserskiego – 3:1, nie kończy Duff – 4:3, Grozer w siatkę – 5:4. Bardzo dobrze kiwa o blok Grozer, rośnie prowadzenie zespołu gospodarzy – 6:4. Potrójny blok po stronie Dynama i przewaga maleje do jednego oczka – 6:5. Kurek po bloku – 7:6. W zagrywce pomylił się Paweł Kurgłow co daje kolejne oczko gospodarzom – 8:6. Zablokowany Kurek – 9:6. O przerwę dla swojego zespołu poprosił trener Jurij Czerednik – 10:6. Trener Czerednik daje wskazówki Bartkowi. Po przerwie skończył Kurek – 10:7. Niestety zespół gospodarzy ma bardzo wysoką przewagę. Dość długa akcja skończona skutecznym blokiem gospodarzy – 11:7. Zablokowany Grozer – 11:8. Kolejny as Muserskiego – 13:9. Grozer w aut – 14:11 i piłka po stronie Dynama, na zagrywkę wędruje Siergiej Grankin. Niestety posyła piłkę w aut – 15:11. Po drugiej przerwie technicznej prowadzenie miejscowej drużyny wzrosło – 17:12. Kurek atakuje w aut – 18:12 i schodzi z parkietu. Ze środka myli się Muserski – 20:14. Ponownie Muserski tym razem skutecznie kiwa za blok – 21:14. Kolejna przerwa dla szkoleniowca gości. W aut Kriwiec – 23:14, jednak o wideo weryfikacje poprosili podopieczni Jurija Czerednika i po sprawdzeniu akcji, punkt jednak zdobywa Dynamo – 22:15. As serwisowy Markina – 22:17. Dynamo odrabia straty! Ze środka Muserski – 23:17. Drużyny walczą punkt za punkt. Blokowany Grozer – 24:21. Przerwa dla Biełogorie Biełgorod, ponownie blokowany Grozer – 24:22. Ponownie Grozer, tym razem kończy piłkę na siatce – 25:22. Pierwszą partię wygrywają gospodarze.

Drugiego seta od zagrywki zaczyna zespół gości. Problemy z przyjęciem, skuteczny blok – 0:1. Kończy kapitan gospodarzy – 2:1. Blokiem punktuje Grozer – 3:1. Grozer w aut z lewego skrzydła – 6:3. Peter Weres blokowany – 7:3. Atak kończy Krugłow –8:5. Trener Jurij Czerednik nie ukrywa złości prosi o czas dla swojego zespołu. Z drugiej linii kończy Markin – 11:6. Dynamo bez przyjęcia … o ponownie o czas prosi szkoleniowiec stołecznego Dynama, ze środka Kriwiec – 14:7. Grozer w aut – 17:9, Duff ze środka – 19:8. Kończy kapitan gospodarzy – 20:11. Ze środka nie kończy Dynamo, punkt zdobywa Grozer – 21:11. Zmiana w Dynamo z boiska schodzi Markin w jego miejsce pojawia się Afinogenow. Po raz kolejny kończy kapitan gospodarzy – 23:11. Na boisku pojawił się Kurek, który skończył atak, niestety i ten set padł łupem gospodarzy. Drużyna Biełgorie prowadzi w całym meczu 2:0, która wygrała te partię 25:13.

W trzecim secie dłuższą akcje atakiem po porstej kończy Grozer – 1:0. Kurek atakuje w aut  – 3:0. Muserski ze środka – 4:0. Przerwa dla zespołu z Moskwy, bardzo zła gra tej drużyny. Blokowany Kurek na prawym skrzydle – 5:0. Pierwszy punkt po stronie Dynama, w aut zagrywa Taras – 5:1. Po raz kolejny ze środka Muserski – 6:1. Szczerbinin ze środa w aut – 7:1. Blokowany Krugłow – 10:3. Kapitan Dynama opuszcza boisko w jego miejsce wchodzi Siemin Płatwa. Złe przyjęcie po stronie Dynama – 12:3. Grozer po przekątnej – 13:4. Odgwizdane nieczyste przyjęcie Duffa, punkt dla Dynama – 14:4. Przerwa dla gości, jednak po przerwie Afinogenow zdobywa punkt z lewego skrzydła – 14:5. Bartek zschodzi z boiska. Blokowany pipe Weresa– 16:6. Atak za antenką – 17:6, ze środka Szczerbinin– 17:7. Na boisko wrócił Grankin, skuteczny pipe Weresa – 17:8. W aut zagrywa Grankin – 18:8. Blok – aut Makarow – 19:10. Muserski psuje zagrywkę – 19:11. Blokowany Weres – 20:11. Markin skutecznie na pojedynczym bloku – 21:12. O przerwę poprosił trener G.Szypulin. W aut zagrywa Markin – 22:14 (Grankin poprosił o wideo weryfikację, jednak sędziowie podtrzymują decyzję). Z prawego skrzydła kończy Grozer – 23:14. As serwisowy Tietiuchina – 24:14. Piłka meczowa dla gospodarzy, ale zagrywka w aut. Grozer atakuje również w aut – 24:16, w dalszym ciągu piłkę meczową mają podopieczni G.Szypulina. I niestety, po zagrywce w siatkę – 25:16 wygrywają gospodarze dzisiejszego spotkania.