Podsumowanie fazy zasadniczej

Za nami wszystkie kolejki fazy zasadniczej Mistrzostw Rosji. Po 22. kolejkach Dynamo w grupie czerwonej zajmuje piąte miejsce z trzydziestoma oczkami na koncie. W klasyfikacji generalnej ekipa stołecznego Dynamo uplasowała się na miejscu dziesiątym. Na 22 spotkania, ekipa trenera Jurija Czerednika wygrała dziesięć spotkań, a aż dwanaście przegrała.

Czyli faza zasadnicza do najlepiej rozegranej nie należy. Ekipa Moskwy gra w 1/8 finału Mistrzostw Rosji. Pierwsze dwie drużyny z grupy czerwonej i niebieskiej zapewniły sobie awans do ćwierćfinału z racji lepszych wyników w fazie zasadniczej. Przed szkoleniowcem stołecznego Dynamo i zawodników najważniejszy etap rozgrywek o tytuł Mistrza Rosji – walka o ćwierćfinał. Dynamo Moskwa w play – offach, które rozgrywane są do dwóch zwycięstw zmierzą się z Lokomotyw Biełogorie Biełgorod. Pierwsze dwa mecze zaplanowane są na 2 i 5 kwietnia, a ewentualne trzecie spotkanie zostanie rozegrane 8 kwietnia.

Spójrzmy statystycznie na mecze rozegrane przez Dynamo Moskwę.

– Sześć razy Dynamo pokonało przeciwnika 3:0, jeden raz 3:1, trzy razy 3:2. Trzy razy zespół z Moskwy przegrał 2:3, pięć razy 1:3 i cztery razy 0:3. Drużyna Siergieja Grankina rozegrała 84 sety, z czego 41 setów okazało się zwycięskie a 43 zakończone zostały porażką. Podopieczni Jurija Czerednika na boisku spędzili: 31 godzin i 37 minut. Najkrótsze spotkanie Dynamo trwało – 1 godzinę i 12 minut.

Niespodziewana kontuzja na początku sezonu:
Przypomnimy, że w drugiej kolejce spotkań rosyjskiej SuperLigi, w meczu z Iskra, Bartek doznał dość poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry na długi okres czasu. Gdy Bartek miał wracać do gry, okazało się, iż po drodze powrócił jego dawny uraz. Przyjechał na jakiś czas do Polski, by leczyć się u lekarza naszej reprezentacji. Po powrocie do Rosji dostał jeszcze trochę wolnego, aby odpocząć. Stopniowo szkoleniowiec moskiewskiego zespołu wprowadzał Bartka do gry. Ciężko mu powrócić do optymalnej formy.

Pora spojrzeć także, statystycznie na naszego przyjmującego:

Od początku sezonu Bartek rozegrał 12 spotkań (na 22 kolejki), przez ten czas zdobył 127 punktów, co daje – 2,95 na set. Atakował 258 razy, jednak punktowych ataków wykonał 111, atakował z 41 % skutecznością. Zagrywki przeciwnika przyjmował 239 razy, pozytywnie przyjmował na poziomie 45% z czego 23 % to przyjęcie perfekcyjne. Blokując przeciwników zdobył 8 punktów, co daje średnią 0, 19 na set. Zagrywał 136 razy, punktowych zagrywek „nabił” 8, co daje 0,15 pkt na set.