Puchar Rosji: Dynamo zagra o brąz!

O meczu nie ma co dużo pisać. Podopieczni Jurija Czerednika niestety nie podołali wyzwaniu. W pierwszych dwóch setach, zawodnicy z Moskwy byli na kolanach, od początku meczu przeciwnicy narzucili swój rytm gry. W trzeciej partii, Dynamo mogło zawalczyć i kto wie? Może nawet wygrać jednego seta, potem być może drugiego i doprowadzić do tie-break’a. Niestety zespół z Nowosybirska był za mocny.

Dynamo Moskwa – Lokomotyw Biełogorie Biełgorod
0:3 (15:25, 18:25, 23:25)

Zawodnicy Dynamo przegrali dziś z siatkarzami z Biełgorodu. Dzięki dzisiejszej wygranej podopieczni Giennadyja Szypulina awansowali do gry o złoto w Pucharze Rosji i to właśnie ten zespół będzie walczył z Zenitem Kazań w jutrzejszym spotkaniu. Podopieczni Jurija Czerednika, muszą zadowolić się meczem o trzecie miejsce. W jutrzejszym spotkaniu zespół z Moskwy podejmować będzie zawodników Andrieja Woronkowa, czyli Lokomotyw Nowosybirsk – zeszłorocznego tryumfatora w Pucharze Rosji. Lokomotyw Nowosybirsk to nie przeciętny zespół o wysokich możliwościach. Jest on obecnie liderem całych rozgrywek w Superlidze. Przed rokiem to właśnie ta drużyna wywalczyła Puchar Rosji. Szkoleniowcem siatkarzy z Syberii jest Andriej Woronkow, o którym mówi się, że zostanie trenerem rosyjskiej kadry narodowej. Większość nazwisk zawodników nic nam nie mówi, ale ciężko nie wspomnieć o Denisie Birjukowie, Lukasie Divisie, Marcusie Nilssonie. Mecz o trzecie miejsce zostanie rozegrany jutro, 29 grudnia o godz. 13.00 (czasu polskiego).

Po meczu otrzymaliśmy jeszcze maila od Michaiła Komorowa, który przekazuje nam złe i dobre wieści – „Cześć! Dynamo przegrało z Biełogorie 0:3.W całym spotkaniu Peter Weres nie mógł zagrać w pełni swoich możliwości, a na początku trzeciego seta w ogóle. Poprosił o zmianę i poszedł do szatni. Znów pojawił się ostry ból w plecach, leczyliśmy jego przepuklinę, jednak znów boli. Szkoda bardzo Weresa! Ale jest dobra wiadomość, do Moskwy dzisiaj przyleciał, po rehabilitacji, Bartosz Kurek!”