Kolejny sparing przed zespołem z Maceraty.

Dziś o godz. 17:30 Cucine Lube Banca Marche rozegra mecz towarzyski z zespołem CMC Ravenna. Dodatkowo w trakcie meczu gracze będą mieli okazję przetestować nowe piłki sponsora technicznego Lube, jakim jest firma Mikasa.

Będzie to pierwsze spotkanie przed własną publicznością w hali Palasport Fontescodella w Maceracie. Do tej pory podopieczni trenera Giulianiego rozegrali sparingi w Castelferretti oraz trenowali wspólnie z drużyną B-Chem Potenza Picena.
Towarzyski mecz z Ravenną jest kolejnym elementem przygotowań Mistrzów Włoch do walki o Superpuchar. Oprócz tego w przyszły weekend gracze Lube wezmą udział w międzynarodowym turnieju w Vasto, w którym przeciwnikami będą Sir Safety Perugia, Galatasaray i Halkbank Ankara. Ostatnim sprawdzianem przed spotkaniem o Superpuchar Włoch będzie mecz 11 października, kiedy to Lube Banca Macerata zagra przyjacielskie spotkanie z Trento.

Drugi trener Lube Francesco Cadeddu przyznaje, że Ravenna jest drużyną o podobnym poziomie i klasie co Lube, więc sparing będzie bardzie przekonujący niż do tej pory. Przypomnijmy, że drużyna B-Chem gra w Serie A2, a część zawodników biorących udział w Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Polsce dopiero niedawno dołączyła do trenujących w Maceracie od półtora miesiąca kolegów. Weekendowy turniej będzie próbą przed meczem o Superpuchar, która pozwoli na przetestowanie różnych ustawień oraz wyklarowaniem składu na decydujące rozgrywki.