Międzynarodowy Turniej w Vasto.

Dziś rano siatkarze Lube wyruszają do Vasto, gdzie wezmą udział w międzynarodowym turnieju. Podopiecznych trenera Giulianiego czekają dwa towarzyskie mecze, które pozwolą na sprawdzenie formy graczy przed zbliżającym się spotkaniem o Superpuchar Włoch. Oprócz Cucine Lube Banca Marche Treia udział wezmą także Sir Safety Perugia, Halkbank Ankara oraz Galatasaray.

Plan turnieju:
Sobota:
18:00 Sir Safety Perugia – Halkbank Ankara
20:30 Cucine Lube Banca Marche Treia – Galatasaray
 
Niedziela: 
16:30 mecz o 3. miejsce (przegrani sobotnich pojedynków)
18:00 Mecz juniorów do lat 17 o Trofeum Abruzji
20:30 Finał (zwycięzcy sobotnich spotkań)

Do tej pory Lube rozegrało dwa mecze kontrolne. Zarówno w spotkaniu z Potenza Picena, jak i z CMC Ravenna gracze z Maceraty wygrali w trzech setach, a najlepszym zawodnikiem okazał się Bartosz Kurek.

Jiri Kovar podkreślił, że w tych spotkaniach najważniejszym aspektem jest poprawienie formy zarówno indywidualnej, jak i osiągnięcie dobrego poziomu gry całego zespołu. Przyjmujący Mistrzów Włoch nie myśli jeszcze o Superpucharze, choć zauważa, że drużyna została zbudowana, aby wygrywać w każdych rozgrywkach, w których bierze udział.”

Tu jest link do strony z wydarzeniem:

http://volleychallenger.com/
Volley Challenger | Tornero internazionale Maschile | Un nuovo sito targato WordPress
volleychallenger.com

Jako ciekawostkę – w piątek (dziś/wczoraj) w okolicy Vasto przeszła trąba powietrzna i burza. http://www.vastoweb.com/notizie/spettacolare-tromba-marina-a-vasto-e-san-salvo-26687.html

Spettacolare tromba marina a Vasto e San Salvo
www.vastoweb.com