Podopieczni Alberto Giulianiego górą w meczu charytatywnym!!

Dziś drużyna prowadzona przez Alberto Giulianiego rozegrała mecz charytatywny z Volley Potentino. Z drużyną, która obecnie gra we Włoskiej Seria A2. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem Mistrzów Włoch 3:0.

Rozegrany dzisiaj mecz był tak jak wspomnieliśmy meczem charytatywnym, więc dochód z tego wydarzenia został przekazany na rzecz organizacji „Ylenia Morsucci”, głownie dla ludzi niepełnosprawnych i dzieci. Kibice i fanatycy siatkówki we Włoszech byli hojni, dzięki temu udało zebrać się znaczącą kwotę w celu spierania tego stowarzyszenia.

„To była przyjemność uczestniczyć w tej inicjatywie na rzecz stowarzyszenia Ylenia Morsucci, przed bardzo dużą publicznością.” – komentował po meczu Alberto Giuliani.

W pierwszym secie szkoleniowiec mistrzów wystawił: Baranowicz, Fei, Stanković i Podrascanin, Parodii, Kurek i Henno. Na zmiany wchodzili: Sabbi, Monopoli, Paparoni, Kovář i Shumov, Vitelli.

Cucine Lube Marche Treia – Volley Potentino
 3:0 (25:15, 25:18, 25:14)

Dzisiejsze spotkanie zakończyło szósty tydzień przygotowań zespołu Mistrzów Włoch. W poniedziałek Cucine Lube Banca Marche powróci do pracy w siłowni. Kolejny sparing zaplanowano na środę, a przeciwnikiem tym razem będzie CMC Ravenna.

Najlepszym zawodnikiem tego spotkania został Bartek, który zdobył tyle samo oczek ile ma na koszulce, czyli dokładnie 16! (50% skuteczności w ataku i 83% w przyjęciu, 4 bloki