Wygrana w meczu o awans!

Dziś podopieczni Alberto Giulianiego rozegrali mecz, którego na szali stał awans do półfinałów Ligi Mistrzów. Mistrzowie Włoch to spotkanie rozegrali w nowej hali, a przeciwnikiem Mistrzów byl turecki Fenerbahce Stambuł. Mecz zakończył się wynikiem korzystnym dla Włochów. Całe spotkanie trwało 67 minut, a Bartek był najlepiej punktujacym zawodnikiem tego spptkania. Treia pokonała Fenerbahce 3:0 w pierwszym secie do 14, drugim do 15 zaś w trzecim do 21 – Jednym słowem był to mecz bez historii.

Set I

Wijsmans pokonuje blok graczy Lube (0:1), w aut atakuje Sabbi (0:2), Parodi myli się w przyjęciu (0:3), Kurek atakuje w aut, o czas prosi trener Giuliani (0:4), Kurek z lewego skrzydła (1:4), blok Stankovica (2:4), skutecznie Wijsmans (2:5), blok Baranowicza (3:5), kolejny blok graczy Lube (4:5), zablokowany Toy (5:5), Baranowicz myli się w zagrywce (5:6), Wijsmans serwuje w siatkę (6:6), Parodi z lewej flanki (7:6), Sabbi popełnia błąd przejścia dołem (7:7), autowa zagrywka Böhme (8:7), po pierwszej przerwie technicznej gracze Lube ustawiają skuteczny blok (9:7), autowa zagrywka Stankovica (9:8), pipe Kurka (10:8), Kayhan ze środka w aut (11:8), Toy też myli się w ataku, o czas prosi trener Castellani (12:8), tym razem skutecznie Toy (12:9), autowa zagrywka Wijsmansa (13:9), gospodarze też popełniają ten błąd (13:10), Parodi źle przyjmuje piłkę (13:11), Sabbi z prawej flanki (14:11), Wijsmans po bloku w aut (14:12), Kurek w środek boiska (15:12), goście popełniają błąd w przyjęciu (16:12), po drugiej przerwie technicznej Toy zdobywa punkt atakiem (16:13), Wijsmans zagrywa w siatkę (17:13), kolejny blok Lube, zmiana w drużynie Fenerbahce: Firincioglu za Toya, o czas prosi trener Castellani (18:13), Stankovic blokuje Böhme (19:13), kolejny blok Lube (20:13), goście popełniają błąd w rozegraniu (21:13), as Kurka (22:13), Wijsmans w ataku z drugiej linii (22:14), Stankovic z przesuniętej krótkiej (23:14), punktowa zagrywka Stankovica (24:14), Kayhan popełnia błąd w rozegraniu (25:14).

Set II

Od kiwki z drugiej piłki rozpoczyna Baranowicz (1:0), Stankovic wykorzystuje przechodzącą piłkę (2:0), Kurek pokonuje blok gości (3:0), Stankovic z pierwszego tempa, o czas prosi trener Castellani (4:0), blok Kurka (5:0), Toy w środek boiska (5:1), as Toya (5:2), Kurek z lewego skrzydła (6:2), Toy po bloku w aut (6:3), długą akcję kończy atak Toya (6:4), blok graczy Lube (7:4), goście mylą się w ataku (8:4), po pierwszej przerwie technicznej Toy myli się w ataku (9:4), Ünver atakuje w siatkę, o czas prosi trener Castellani (10:4), Kurek zagrywa w siatkę, zmiana w drużynie Fenerbahce: Firincioglu za Ünvera (10:5), zablokowany Parodi (10:6), kolejny punktowy blok gości (10:7), autowa zagrywka gości (11:7), blok graczy Lube, zmiana w drużynie Lube: Bonacic za Parodiego (12:7), Firincioglu z lewej flanki (13:7), as Stankovica (14:7), zablokowany Sabbi (14:8), Bonacic też nie może przebić się przez blok, o czas prosi trener Giuliani (14:9), skutecznie Sabbi (15:9), Podrascanin z przesuniętej krótkiej (16:9), po drugiej przerwie technicznej długą akcję kończy punktowy blok graczy Lube (17:9), Sabbi zagrywa w siatkę (17:10), Bonacic popełnia błąd w ataku, zmiana w drużynie Lube: Parodi za Bonacica (17:11), Podrascanin z pierwszego tempa (18:11), Wijsmans z lewej flanki (18:12), Sabbi w środek boiska (19:12), Kurek wykorzystuje przechodzącą piłkę (20:12), goście dotykają siatki (21:12), Böhme z przesuniętej krótkiej (21:13), Kurek z lewego skrzydła (22:13), błąd Cevikela w rozegraniu (23:13), autowa zagrywka gospodarzy (23:14), Kurek z prawej flanki (24:14), Ünver z lewej flanki (24:15), Parodi po bloku w aut (25:15).

Set III

Wijsmans trafia w środek boiska (0:1), Kurek z lewego skrzydła (1:1), autowa zagrywka Podrascanina (1:2), Wijsmans serwuje w siatkę (2:2), Ünver po bloku w aut (3:2), goście przebijają piłkę w aut (3:3), Ünver dotyka siatki (4:3), Ünver z lewej flanki (4:4), skutecznie Sabbi (5:4), Ünver po bloku w aut (5:5), Podrascanin z pierwszego tempa (6:5), Parodi z lewej flanki (7:5), Parodi wykorzystuje przechodzącą piłkę (8:5), po pierwszej przerwie technicznej Wijsmans atakuje po bloku (8:6), Kayhan zagrywa w siatkę (9:6), Böhme ze środka (9:7), Firincioglu serwuje w aut (10:7), Wijsmans pokonuje blok Lube (10:8), gwóźdź Kurka (11:8), Ünver po bloku w aut (11:9), tym razem Ünver atakuje w siatkę (12:9), Firincioglu przekracza linię trzeciego metra przy ataku (13:9), Kurek serwuje w siatkę (13:10), skutecznie Parodi (14:10), blok Podrascanina (15:10), Sabbi wykorzystuje przechodzącą piłkę (16:10), po drugiej przerwie technicznej Firincioglu pokonuje blok Lube, o czas prosi trener Castellani (16:11), punkt dla gospodarzy (17:11), Sabbi zagrywa w aut (17:12), Kayhan też popełnia błąd, o drugi czas prosi trener Castellani (18:12), Firincioglu z prawego skrzydła (18:13), goście zagrywają w siatkę (19:13), Wijsmans w środek boiska (19:14), Kurek po bloku w aut (20:14), długą akcję kończy Ünver (20:15), goście dotykają siatki (21:15), Kurek zagrywa w siatkę (21:16), Sabbi atakuje w aut, o czas prosi trener Giuliani (21:17), Parodi z lewego skrzydła (22:17), Firincioglu po bloku w aut (22:18), pipe Kurka (23:18), Podrascanin popełnia błąd przełożenia dłoni (23:19), Wijsmans po bloku w aut (23:20), zablokowany Sabbi (23:21), pipe Kurka (24:21), Wijsmans atakuje w aut (25:21).

Cucine Lube Banca Marche Treia – Fenerbahce Grundig Stambuł 3:0
(25:14, 25:15, 25:21)

Cucine Lube Banca Marche Treia: Parodi, Stankovic, Sabbi, Kurek, Baranowicz, Podrascanin, Henno (L) oraz Bonacic.

Fenerbahce Grundig Stambuł: Cevikel, Kayhan, Wijsmans, Böhme, Toy, Ünver, Harizol (L) oraz Firincioglu.

Statystyki Bartka

W tym meczu Bartek był najlepiej punktującym graczem i zdobył 16 punktów. Zagrywał 18 razy, popełniając przy tym 3 błędy i 1 raz punktując serwisem. Na 20 otrzymanych piłek skończył 13, co dało 65% skuteczność. Zagrywki przeciwnika przyjmował 4 razy, pozytywne przyjęcie wyniosło 25%, zaś perfekcyjne 0%. Do tego zdobył także 2 punkty blokiem.

Bartek o meczu:
Fenerbahce bez Milikovica i Nikica to nie ten sam zespół, ale wygrywając zrobiliśmy co do nas należało. Teraz musimy iść do przodu w Lidze Mistrzów i zobaczymy co się wydarzy. Dziś było wiele emocji, za co dziękuję wszystkim, którzy nam kibicują i oczekują na kolejne mecze. Bardzo nam się tu podobało. Musimy wygrywać, aby dzięki temu przyciągać więcej kibiców na halę.