Siódme zwycięstwo z rzędu!

GetImage (4)W siódmym dniu turnieju w Japonii po drugiej stronie siatki na Polaków czekała reprezentacja Egiptu. Mistrzowie Afryki do tej pory nie wygrali żadnego meczu w tegorocznym Pucharze Świata i dla Biało – Czerwonych nie stanowili zbyt dużego zagrożenia. Polacy wygrali spotkanie w trzech setach, zapisując na swoim koncie kolejne trzy punkty i nadal zajmując drugą lokatę w klasyfikacji generalnej. Tytuł MIP (Most Impressive Player) tym razem przypadł kapitanowi Michałowi Kubiakowi.

Set I

Od skutecznego ataku rozpoczynają Egipcjanie (0:1), as serwisowy Abdalla (0:2), Elkotb atakuje w siatkę (1:2), Kurek myli się w serwisie (1:3), Elkotb również się myli (2:3), Abou ze środka (2:4), punktowa zagrywka Abou, o czas prosi trener Antiga (2:5), tym razem zagrywka ląduje poza boiskiem (3:5), Nowakowski serwuje w siatkę (3:6), kiwka Kubiaka (4:6), Shafik z lewego skrzydła (4:7), Kubiak po bloku (5:7), Abdelhay atakuje po antence (6:7), Kubiak zagrywa w aut (6:8), po pierwszej przerwie technicznej Bieniek atakuje z przesuniętej krótkiej (7:8), Abdelhay z drugiej linii (7:9), Abdalla popełnia błąd w serwisie (8:9), Elkotb pokonuje blok Polaków (8:10), Buszek po skosie (9:10), Moneim z kontry (10:10), Abdelhay z prawej flanki (10:11), Moneim po skosie (11:11), Elkotb atakuje w aut (12:11), Shafik z lewego skrzydła (12:12), kiwka Bieńka (13:12), blok Polaków (14:12), Abdelhay po bloku w aut (14:13), Abdelhay zagrywa w siatkę (15:13), kolejny blok Polaków (16:13), po drugiej przerwie technicznej Elkotb kiwa za blok (16:14), Bieniek ze środka (17:14), Bieniek myli się w serwisie (17:15), Abdalla posyła piłkę w aut (18:15), zablokowany Elkotb, o czas prosi trener Shehata (19:15), Kurek zagrywa w aut (19:16), Elkotb popełnia błąd serwisu, zmiana w drużynie Egiptu: Thakil za Elkotba (20:16), Abdelhay z prawej flanki (20:17), Nowakowski z przesuniętej krótkiej (21:17), Shafik atakuje w aut, wideoweryfikacja pokazuje piłkę po bloku (21:18), Abdelhay zagrywa w siatkę (22:18), Abdelhay po skosie, zmiana powrotna w drużynie Egiptu: Elkotb za Thakila (22:19), Kubiak z prawej flanki (23:19), Kubiak z drugiej linii (24:19), Kubiak posyła piłkę w aut (24:20), skutecznie Kurek (25:20).

Set II

Od pipe rozpoczyna Kubiak (1:0), Abou z przesuniętej krótkiej (1:1), Nowakowski po skosie (2:1), Drzyzga blokuje Elkotba (3:1), Buszek serwuje w siatkę (3:2), Egipcjanie wpadają w siatkę (4:2), Abdelhay po bloku w aut (4:3), Abdelhay z kontry (4:4), Bieniek z przesuniętej krótkiej (5:4), blok Egipcjan (5:5), as serwisowy Elkotb (5:6), Shafik po bloku (5:7), Kurek z lewego skrzydła (6:7), Shafik atakuje w aut, wideoweryfikacja nie pokazuje dotknięcia piłki przez blok (7:7), kolejny autowy atak po stronie Egiptu (8:7), po pierwszej przerwie technicznej Shafik myli się w ataku (9:7), Abdalla atakuje z drugiej piłki (9:8), Drzyzga popełnia błąd przełożenia dłoni (9:9), Abdelrehim zagrywa w siatkę (10:9), Abou z przesuniętej krótkiej (10:10), Buszek myli się w ataku (10:11), Abdalla posyła piłkę w aut (11:11), as serwisowy Kurka, o czas prosi trener Shehata (12:11), kolejna punktowa zagrywka Kurka (13:11), Abdelhay po prostej, zmiana w drużynie Polski: Mika za Buszka (13:12), autowy atak Kurka (13:13), Nowakowski ze środka (14:13), Kubiak z lewego skrzydła (15:13), Abou z przesuniętej krótkiej (15:14), skutecznie Kubiak (16:14), po drugiej przerwie technicznej Abdelhay atakuje w aut, wideoweryfikacja nie pokazuje piłki po bloku (17:14), pipe Miki (18:14), Shafik z drugiej linii (18:15), Kurek w środek boiska (19:15), Elkotb po bloku (19:16), Abdelhay z kontry (19:17), skutecznie Kubiak (20:17), Kurek z lewego skrzydła (21:17), Kubiak serwuje w siatkę (21:18), zablokowany Mika (21:19), blok Egipcjan, o cza prosi trener Antiga (21:20), Bieniek ze środka, zmiana w drużynie Polski: Możdżonek za Nowakowskiego (22:20), Egipcjanie dotykają siatki przy bloku (23:20), Abdelhay z prawej flanki (23:21), zablokowany Kurek (23:22), as serwisowy Abdalla, wideoweryfikacja pokazuje piłkę w boisku, o czas prosi trener Antiga (23:23), podwójne odbicie po stronie Egiptu, o czas prosi trener Shehata, zmiana w drużynie Polski: Konarski za Drzyzgę (24:23), Abdelhay atakuje w aut (25:23).

Set III

Bieniek serwuje w siatkę (0:1), Kurek z prawej flanki (1:1), punktowa zagrywka Kurka (2:1), tym razem piłka ląduje poza boiskiem (2:2), Abdelhay z kontry (2:3), Shafik zagrywa w aut (3:3), Kurek z sytuacyjnej piłki (4:3), Abdelhay po bloku w aut (4:4), kiwka Kubiaka (5:4), Abdelhay atakuje w aut (6:4), Nowakowski serwuje w siatkę (6:5), Abdelhay popełnia taki sam błąd (7:5), Elkotb z lewego skrzydła (7:6), zablokowany Kubiak (7:7), Elkotb zagrywa w aut (8:7), po pierwszej przerwie technicznej Abdelrehim atakuje z przesuniętej krótkiej (8:8), Mika po prostej (9:8), długą akcję kończy atak Abdelhay (9:9), Mika z lewego skrzydła (10:9), blok Polaków (11:9), punktowa zagrywka Kurka, o czas prosi trener Shehata (12:9), Shafik z prawej flanki (12:10), Kubiak z drugiej linii (13:10), Abdelhay atakuje w aut (14:10), Kurek w środek boiska (15:10), skutecznie Abdelhay (15:11), Kubiak z kontry (16:11), po drugiej przerwie technicznej Egipcjanie popełniają błąd w rozegraniu, zmiana w drużynie Polski: Szalpuk za Kubiaka (17:11), Bieniek z przesuniętej krótkiej, zmiana w drużynie Egiptu: Thakil za Elkotba (18:11), Nowakowski zagrywa w aut (18:12), Abdelhay po bloku (18:13), Abdelhay zagrywa w siatkę (19:13), Polacy nie podbijają piłki w obronie (19:14), Bieniek ze środka (20:14), pipe Szalpuka (21:14), Mika z prawej flanki (22:14), Szalpuk zagrywa w aut (22:15), kiwka Kurka, zmiany w drużynie Polski: Możdżonek za Nowakowskiego i Kłos za Bieńka (23:15), Thakil z drugiej linii (23:16), punktowa zagrywka Abdalla (23:17), Możdżonek z przesuniętej krótkiej (24:17), Kurek serwuje w aut, wideoweryfikacja to potwierdza (24:18), kiwka Drzyzgi z drugiej piłki kończy mecz (25:18).

Polska – Egipt 3:0

(25:20, 25:23, 25:18)

Polska: Nowakowski, Kurek, Drzyzga, Kubiak, Buszek, Bieniek, Zatorski (L) oraz Konarski, Kłos, Możdżonek, Mika, Szalpuk.

Egipt: Abou, Abdelhay, Abdelrehim, Abdalla, Elkotb, Shafik, Hassan (L) oraz Thakil.

MIP: Michał Kubiak

W tym meczu Bartek był najlepiej punktującym w kadrze Polski i zdobył 14 punktów. Na 14 otrzymanych piłek skończył 8, co dało 57% skuteczność. Atakując popełnił 1 błąd, zaś 5 razy został wyblokowany. Zagrywał 15 razy, popełniając przy tym 4 błędy i 4 razy punktując zagrywką. W obronie podbił piłkę 6 razy (5 przyjęć i 1 obrona). Do tego dołożył 2 punktowe bloki.