Asseco Resovia Rzeszów z Pucharem Prezydenta Miasta Krosna!

11705253_889417557772012_5291022377657541269_nKoniec tygodnia zakończył się dobrze dla Rzeszowian, którzy po naprawdę ciężkim okresie wracają na właściwe tory. W piątek odbył się ostatni pojedynek tego turnieju, gdzie z podkarpacką ekipą mierzyła się drużyna trenera Bednaruka. Mecz nie zapowiadał się wcale łatwo, gdyż wcześniej Akademicy wygrali z Zenitem Kazań 3:0! Kibice spodziewali się bardzo wyrównanego spotkania, bo przecież ostatni mecz jaki te ekipy rozegrały między sobą, zakończył się zwycięstwem warszawiaków po tie-breaku. Asseco Resovia jednak nie dała kibicom zbyt długo nacieszyć się meczem, gdyż zakończył się on po zaledwie trzech setach z wyraźną dominacją Mistrzów Polski. Taka forma rzeszowian daje im duże szanse na poprawienie swojego miejsca w tabeli ligowej, w której obecnie zajmuje piąte miejsce. Spotkanie rozpoczęło się wyrównaną grą obu ekip. Pierwsze akcje zapowiadały naprawdę ciekawą walkę, lecz po zdobyciu kilku punktów rzeszowianie „rozkręcili się” i pewnie szli przez set. Po zbudowaniu w miarę stabilnego prowadzenia Mistrzowie Polski nie dali się zastraszyć, wygrywając 25:20. Druga odsłona nie przysporzyła kibicom zbyt wielu emocji, ponieważ od początku była dominacją „Soviaków”, którzy wręcz rozgromili rywali, pokonując ich różnicą aż dziewięciu „oczek”. Ostatnia część spotkania, również toczyła się pod dyktando Asseco Resovii. Choć w połowie meczu doszło do remisu to końcówka należała ponownie do drużyny z Podkarpacia, która wygrała set 19:25 tym samym kończąc mecz i zdobywając Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Następne spotkanie podopieczni trenera Kowala rozegrają w ramach Plusligi z ekipą Effectora Kielce już 13 stycznia w Rzeszowie.

AZS Politechnika Warszawska – Asseco Resovia Rzeszów 0:3

(20:25, 16:25, 19:25)

AZS Politechnika Warszawska: Zagumny, Lemański, Świrydowicz, Samica, Łapszyński, Mikołajczak, Olenderek (L) oraz Kowalczyk, Smoliński, Radomski, Filip, Firlej.

Asseco Resovia Rzeszów: Tichacek, Dryja, Achrem, Śliwka, Holmes, Witczak, Ignaczak (L) oraz Jaeschke i Perłowski.

MVP: Aleksander Śliwka