Pewna wygrana Rzeszowian na wyjeździe!

12239610_1033060653425134_4727430151749866073_nWtorkowy wieczór był udany dla ekipy z Podkarpacia, którzy na wyjeździe mierzyli się z drużyną #Dragons Lugano. Po wyrównanym pierwszym secie, goście nie pozostawili w dalszych odsłonach żadnych złudzeń i pomimo braku kilku podstawowych graczy w składzie, w świetnym stylu rozprawili się ze szwajcarskim klubem. Tym samym Rzeszowianie zakończyli fazę grupową, którą wygrali zdecydowanie nie ponosząc ani jednej porażki. Asseco Resovia dzięki temu znalazła się w gronie trzynastu zespołów (z Polski również PGE Skra Bełchatów i LOTOS Trefl Gdańsk), którzy będą mierzyć się ze sobą w dalszych etapach Ligi Mistrzów. Następny swój mecz Mistrzowie Polski rozegrają w ramach PlusLigi w tę sobotę o godz. 17:00 z drużyną z Bielska-Białej.

Pierwszy set należał do najbardziej wyrównanej części meczu. Od skutecznej gry rozpoczęli gospodarze, którzy po kilku minutach spotkania wyprowadzili sobie dwupunktową przewagę (5:3), utrzymując ją do przerwy technicznej (8:6). Jednak zaledwie krótką chwilę po przerwie doprowadzili do remisu (10:10) po błędzie rywali. Później toczyła się już walka punkt za punkt, lecz zwycięsko z niej wyszli podopieczni trenera Kowala zamykając set wynikiem 25:23.

Druga odsłona spotkania już nie była tak emocjonująca jak poprzednia. Drużyna Asseco Resovii grała zdecydowanie lepiej, na zagrywce świetnie spisywał się Dominik Witczak, który od początku zapewnił im pięciopunktowe prowadzenie (1:6). Na pierwszą przerwę techniczną z uśmiechem na twarzy schodzili Rzeszowianie, którzy zwiększyli swoje prowadzenie do sześciu oczek. Dalsza część tej partii przebiegała już bez większych emocji,  dając zwycięstwo podopiecznym trenera Kowala różnicą aż ośmiu punktów (25:17).

Ostatnia część meczu była wręcz kopią drugiej, gdyż goście również od początku wypracowali sobie przewagę (1:4), by na przerwę techniczną zejść prowadząc 4:8. Końcowa część spotkania również była dominacją Asseco Resovii, którzy przy prowadzeniu na kolejnej przerwie schodzili prowadząc dziewięcioma punktami, nie dając już Szwajcarom żadnych szans i wygrywając całe spotkanie 3:0.

#Dragons Lugano – Asseco Resovia Rzeszów 0:3

(23:25, 17:25, 18:25)

#Dragons Lugano: Radziuk, Elgarten, Todorov, Hietanen, Andrić, Valsechii, Rosic (L) oraz Gelasio, Tomsia, Pokersnik.

Asseco Resovia Rzeszów: Dryja, Lyneel, Drzyzga, Śliwka, Holmes, Witczak, Wojtaszek (L) oraz Perłowski, Karakuła, Ignaczak (L), Penchev.

Bartek w tym meczu nie wystąpił, a najlepiej punktującym w spotkaniu był Aleksander Śliwka, który zapisał na swoim koncie 16 oczek.