Rollercoaster w drugim spotkaniu imprezy czterolecia!

Wielu kibiców nie przetrwało by takiej dawki emocji jaką po raz kolejny zgotowali nam nasi siatkarze. Po wspaniałych dwóch setach przyszedł czas na niepotrzebne błędy, które wydłużyły naszą drogę do zakończenia starcia o 3 kolejne partie. Tie-break wcale nie był spacerkiem, bowiem 2 punkty zapewniliśmy sobie dopiero po niezwykle zaciętej grze na przewagi (18:16). Kolejne spotkanie rozegramy już w czwartek, a rywalem Biało-Czerwonych będzie niespodzianka naszej grupy, czyli drużyna Argentyny. Transmisja od godziny 20 na antenach Telewizji Polskiej.

Zepsuta zagrywka Mateusza Bieńka daje Irańczykom pierwszy punkt (3:1). Gwóźdź Seyeda zmniejsza straty rywali do jednego punktu (4:3). Sprytne zagranie Kubiaka (7:5). Świetny atak Miki (13:7). Biało-Czerwoni nie do zatrzymania na ataku (15:10). Kolejny w punkt w tym spotkaniu zdobyty zagrywką przez naszych graczy (18:12). Tym razem podopieczni trenera Lozano popisują się piękną akcją (20:15). Nieudany serwis Bieńka (24:17). Potężny atak Kubiaka zamyka ten set (25:17).

Długa wymiana na korzyść przeciwników (3:3). Udana akcja Mateusza Bieńka (6:4). Irańczycy wciąż próbują dogonić Biało-Czerwonych (9:8). Fantastyczny serwis i atak Bartka (11:8). Challenge na korzyść rywali (14:13). Podopieczni trenera Lozano wciąż depczą nam po piętach (16:15). Pierwsze prowadzenie Iranu w dzisiejszym starciu (17:18). Bartek Kurek doprowadza do remisu (18:18). Dwupunktowa przewaga Polaków w końcówce seta (21:18). Rafał Buszek kończy tę partię dobrym atakiem (25:23).

Trudny początek tej odsłony (1:4). Skuteczny blok Mistrzów Świata (4:6). Kolejna fantastyczna akcja naszego kapitana (5:6). Celny atak Bartka daje nam remis (7:7). Długi okres gry punkt za punkt (13:13). Pojedynczy blok Michała Kubiaka (17:16). Po fantastycznym ataku, Kurek popisuje się równie dobrą zagrywką (21:20). Wyrównana końcówka seta (23:23). Tym razem to Irańczycy stawiają kropkę nad i i to oni tym razem są lepsi 25:23.

Po dobrej wystawie Grzegorza Łomacza, Karol Kłos skutecznie (3:4). Po trudnej akcji doprowadzamy do remisu (5:5). Bartek Kurek nie do zatrzymania na bloku (10:8). Świetna akcja Michała Kubiaka daje nam 3 punkty przewagi nad rywalami (15:12). Podopieczni trenera Lozano nie poddają się (16:15). Irańczycy znów skutecznie (19:17). Seyed doprowadza do remisu (19:19). Sytuacja Biało-Czerwonych coraz bardziej się komplikuje (19:21). Seria błędów Polaków pogrzebała im szanse na szybkie zakończenie starcia (20:25).

Równy początek tie-breaka (2:2). Duet Marouf-Seyed znów skutecznie (3:4). Do zmiany stron tracimy punkt (7:8). Polacy wracają na właściwe tory (11:10). Bieniek w aut (12:13). Pierwsza piłka meczowa dla Iranu (13:14). Rafał Buszek i mamy remis w grze na przewagi (15:15). Autowy atak kończy to spotkanie (18:16)!

Polska – Iran 3:2
(25:17, 25:23, 23:25, 20:25, 18:16)

Polska: Bartosz Kurek, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (libero) oraz Rafał Buszek, Dawid Konarski, Bartosz Bednorz.

Iran: Shahram Mahmoudi, Milad Ebadipour Ghara H., Mir Saeid Marouflakrani, Seyed Mohammad Mousavi Eraghi, Hamzeh Zarini, Adel Gholami, Mahdi Marandi (libero) oraz Mehdi Mahdavi, Amir Ghafour, Farhad Ghaemi, Mostafa Sharifat.

Bartek w tym spotkaniu był najlepiej punktującym zawodnikiem. W sumie zdobył aż 23 punkty, co dało mu tytuł MVP.