Pewne trzy punkty z Kubą na zakończenie fazy grupowej!

Ostatni mecz fazy grupowej Polacy rozegrali koncertowo. W bardzo szybkim tempie udało im się ograć drużynę Kubańczyków, która zakończyła tym samym swoją przygodę z brazylijskim turniejem. Wygrana w poniedziałkowym spotkaniu dała Orłom drugie miejsce w grupie a naszym rywalem w środowym meczu będzie drużyna Amerykanów. Transmisja ćwierćfinałowego ruszy już od godziny 19 na antenie Telewizji Polskiej.
Dobry początek meczu (10:7). Świetny atak Michała Kubiaka z przechodzącej (14:9). Mika efektownie kończy akcję (17:11). Wciąż utrzymujemy pewną przewagę (18:14). Błąd w przyjęciu Mateusza (19:17). Pięć punktów różnicy między Polską a Kubą (22:17). Koniec seta z ośmiopunktowym prowadzeniem (25:17).

Dotknięcie siatki (2:0). Dobra akcja naszego kapitana (4:1). Kolejny błąd Kubańczyków (7:3). Tym razem rywale świetnie wykorzystują okazję (9:6). Nieudany blok Biało-Czerwonych (10:7). Punktowe zagrywki Piotrka Nowakowskiego (15:9). Challenge na korzyść Polaków (20:11). Bartek przebija się przez blok Kubańczyków (21:11). Rywale w aut (23:12). Koniec partii różnicą 10 oczek (25:15).

Trzeci set również rozpoczęty zdecydowanie (3:1). Dobry atak przeciwników (5:3). Nieudany serwis Bieńka (8:6). Biało-Czerwoni szybko uciekają Kubie na 4 punkty (11:7). Mateusz Bieniek blokuje rywali (17:10). Dotknięcie siatki po naszej stronie (20:13). Konarski celnie (22:15). Polski środkowy zamyka mecz (25:17)

Polska – Kuba (3:0)

(25:17, 25:15, 25:18)

Polska: Michał Kubiak, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Mateusz Mika, Paweł Zatorski (L), Grzegorz Łomacz, Karol Kłos oraz Fabian Drzyzga, Bartosz Bednorz, Rafał Buszek;

Kuba: Osniel Gonzalez, Osniel Hernandez, Javier Rojas, Livan Rodriguez, Javier Scull, Miguel Castro, Adrian Arredondo, Yonder Alvarez (L);

Bartek
w tym spotkaniu nie brał udziału w każdym secie. Zdobył w meczu 6 punktów z czego wszystkie atakiem (67% skuteczności).