Debiut w barwach Hiroszimy w czwartek!

14370352_1100629930020945_4127645906609802936_nWczoraj nad polskie morze, a dokładniej do Gdańska przyleciała drużyna z Kraju Kwitnącej Wiśni czyli JT Sanders Hiroszima. Na swój zespół w mieście Neptuna czekał od rana Bartosz Kurek. Było to Jego pierwsze spotkanie ze swoją nową drużyną.

Jakie są pierwsze wrażenia Bartka?

„Japończycy są bardzo grzeczni, widać, że szacunek to jedna z najważniejszych dla nich wartości. Zobaczymy, jak będzie to wyglądać na boisku, ale pierwsze wrażenie mam jak najbardziej pozytywne. Trenowałem w Bełchatowie, bo chciałem pozostać w rytmie, by nie stracić czucia piłki. Zaczynamy teraz ciężki okres, bo rozgrywki startują dopiero za półtora miesiąca. Powoli będę poznawać realia, sposób gry i mam nadzieję, że na boisku będziemy się dobrze prezentować” stwierdził nasz atakujący.

Trener zespołu z Hiroszimy dodaje: Zdecydowałem się na Bartka podczas turnieju finałowego Ligi Światowej w Krakowie. Mieliśmy wiele opcji na pozycji atakującego, bo w składzie drużyn japońskich jest miejsce tylko dla jednego obcokrajowca. Wybrałem jednak Kurka, bo pasuje on do mojej wizji drużyny. Była to moja decyzja, biorę za nią odpowiedzialność i wierzę, że czeka nas bardzo udany sezon.

JT Sanders Hiroszima od dziś trenuje Ergo Arenie, gdzie w najbliższy czwartek o godz. 15:30 rozegra sparing z LOTOSEM Trefl Gdańsk.

Wejście w ten dzień będzie otwarte dla posiadaczy karnetów z poprzedniego sezonu oraz dla tych, którzy mają swoje szczęśliwe karnety na nadchodzący mecze PlusLigi. Warto wspomnieć, że wstęp na salę treningową w Ergo Arenie będzie możliwy po wcześniejszym pokazaniu karnetu z sezonu 2015/2016 bądź mailowe potwierdzenie jego zakupu lub potwierdzenie nabycia karnetu na sezon 2016/2017, jeśli dopiero co zacząłeś kibicować drużynie z Gdańska. Wstęp na sale możliwy będzie od godz. 15:15 (wejście C1 do ERGO ARENY). Klub informuje, że liczba widzów nie może przekroczyć 299 osób.

Następnie w piątek obie drużyny pojadą do Murowanej Gośliny k. Poznania, gdzie w weekend wezmą udział w Memoriale Arka Gołasia.

Źródło/Fot.: LOTOS Trefl Gdańsk