Krótka przygoda z Japonią!

Bartosz Kurek po zgrupowaniu w Polsce rozwiązał kontrakt z japońskim klubem JT Hiroshima Sanders. Przygoda naszego atakującego trwała krótko a zaczęła się od treningów w Gdańsku.

ph_0921_05W poniedziałek 12 września zespół z Hiroszimy wylądował w Gdańsku, gdzie do kolegów dołączył Bartek. Japończycy rozpoczęli przygotowania do sezonu ligowego, w trakcie których zaplanowali sparingi z drużyną LOTOS Trefl Gdańsk. Pierwszy mecz towarzyski rozegrany został w czwartek 15 września. Zakończył się on wynikiem 3:2 na korzyść gości z Japonii. W tym starciu Kurek rozegrał trzy sety, w trakcie których zdobył 21 punktów.

Następnym etapem przygotowań do sezonu ligowego był udział JT Sanders w Memoriale Akadiusza Gołasia rozgrywanym w weekend w Murowanej Goślinie. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych trenera Vukovicia była Łuczniczka Bydgoszcz. Zespół z Japonii wygrał to spotkanie w pięciu setach, a Bartosz Kurek zdobył 22 punkty i otrzymał statuetkę dla najlepszego gracza meczu (MVP).

Kolejny dzień przyniósł walkę o finał memoriału. Japońska drużyna walczyła z LOTOS-em Trefl Gdańsk, ale uległa zespołowi z Pomorza, przegrywając mecz 1:3. Bartek zdobył 25 punktów i zakończył Memoriał Gołasia ze statuetką dla najlepszego atakującego.

Po rozegranym turnieju w Murowanej Goślinie siatkarze mieli dzień odpoczynku, po którym znów czekał ich sparing z drużyną z Gdańska. W środę 21 września w Przywidzu odbył się ostatni mecz pomiędzy zespołem z Hiroszimy a gdańszczanami. Podopieczni trenera Anastasiego wygrali w trzech setach, po których została rozegrana jeszcze jedna partia – również zakończona sukcesem drużyny LOTOS-u Trefl Gdańsk. W składzie gości zabrakło Bartosza Kurka, który zgłosił problemy zdrowotne. Dwa dni później Japończycy wrócili do kraju, ale Bartek został w Polsce.

Przerwa w grze i kłopoty zdrowotne zaowocowały rozwiązaniem kontraktu i przeniesieniem się do drużyny z Bełchatowa, gdzie Kurek planuje wrócić do zdrowia.

Zdjęcia pochodzą z bloga Shunsuke Inoue.