Wygrana za trzy punkty z Effectorem Kielce!

W meczu 15. kolejki PlusLigi PGE Skra Bełchatów pokonała na wyjeździe zespół Effector Kielce. Tym samym bełchatowianie zapisali na swoim koncie trzy punkty. Najlepszym graczem meczu wybrany został libero Kacper Piechocki.

Pierwszą akcję meczu na korzyść swojego zespołu zakończył Maciej Pawliński (1:0). Mimo błędów po obu stronach siatki gra toczyła się punkt za punkt (6:6). Po skutecznym ataku Srećko Lisinaca bełchatowianie odskoczyli gospodarzom (6:8), a chwilę później przewaga podopiecznych trenera Blaina powiększyła się do pięciu oczek (9:14). Kolejne akcje to popis gry zawodników z Bełchatowa, którzy zdobywali punkty atakiem (12:17). Po skutecznym ataku Leo Andricia toczyła się zażarta walka, ale kielczanie nie zdołali zniwelować przewagi gości i przegrali pierwszą partię (20:25).

Drugi set rozpoczął się od błędów po obu stronach siatki (2:1). W kolejnych akcjach bełchatowianie punktowali atakiem i psuli zagrywki, co pozwoliło kielczanom na utrzymanie prowadzenia (6:4). Po chwili gospodarze zwiększyli swoją przewagę do czterech punktów (8:4). Podopieczni trenera Blaina nie zamierzali odpuszczać i odrobili straty doprowadzając do remisu (11:11). Błąd popełnił Bartosz Bućko, skutecznym atakiem popisał się Michał Winiarski i to Skra wyszła na prowadzenie (14:16). Duża ilość pomyłek po stronie kielczan spowodowała, że to goście wygrali drugiego seta, którego atakiem zakończył Srećko Lisinac (20:25).

Początek trzeciej i ostatniej partii meczu to zepsute zagrywki zarówno ze strony kielczan, jak i bełchatowian (2:2). Kolejne akcje rozgrywane były punkt za punkt (9:9). Dopiero skuteczne ataki Michała Winiarskiego i Srećko Lisinaca pozwoliły na wyjście Skry na prowadzenie (9:11). Choć gospodarze walczyli to w momencie pojawienia się Lisinaca na zagrywce nie mieli szans z przyjęciem piłki (12:17). Błędy popełniane przez kielczan spowodowały, że to podopieczni trenera Blaina wygrali ostatnią partię (17:25).

Effector Kielce – PGE Skra Bełchatów 0:3
(20:25, 20:25, 17:25)

Effector Kielce: Komenda, Wohlfahrstatter, Wachnik, Pawliński, Andrić, Maćkowiak, Sobczak (libero) oraz Bućko, Antosik, Superlak.
PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły, Kłos, Uriarte, Szalpuk, Winiarski, Piechocki (libero).
MVP: Kacper Piechocki

Bartek w tym spotkaniu nie pojawił się na boisku.