Biało-Czerwoni rozpoczęli przygotowania

Reprezentacja Polski rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Po badaniach lekarskich w Warszawie, Biało-Czerwoni przenieśli się do Spały, gdzie pozostaną do 19 maja. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich zawodnicy pod okiem nowego trenera – Ferdinado De Giorgi, odbyli pierwszy siłowy trening, a także wzięli udział w działaniach marketingowych prowadzonych przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Dnia 9 maja (wtorek) siatkarze i sztab szkoleniowy reprezentacji Polski spotkali się z mediami.

Biało-Czerwonych odwiedził również Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Jacek Kasprzyk, który wręczył oficjalne powołania do kadry narodowej na Ligę Światową 2017. W skład reprezentacji wchodzą:

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Maciej Muzaj
Przyjmujący: Rafał Buszek, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka,
Środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Bartłomiej Lemański, Andrzej Wrona,
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz,
Libero: Kacper Piechocki, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

Biało-Czerwoni pod wodzą nowego szkoleniowca pierwszy oficjalny mecz rozegrają 20 maja w katowickim Spodku. Podejmą wówczas w towarzyskim meczu reprezentację Iranu. Kolejnymi sprawdzianami naszych siatkarzy będą Liga Światowa, Memoriał Huberta Jerzego Wagnera i Mistrzostwa Europy, które zostaną zorganizowane w Polsce.

Źródło: pzps.pl

Leave a Reply