Rewanż Mistrzów Olimpijskich

Biało-Czerwoni na rozpoczęcie tegorocznej Ligi Światowej wygrali z Canarinhos 3:2. Mistrzowie Olimpijscy okazję do rewanżu dostali już tydzień później i w pełni ją wykorzystali. Poza trzecim setem, kiedy to Polacy popisywali się świetnymi zagraniami, górowała Brazylia, która wygrała cały mecz 3:1.

Pierwszą partię od zagrywki rozpoczął Lucarelli, Śliwka atakuje w siatkę, a następnie Brazylijczyk zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki (0:2). Kończy Konarski (1:2). Renan z prawego skrzydła (1:3). Konarski tym razem z lewego skrzydła (2:3). Utrudnianie rozegrania po stronie Polaków (2:4). Kontrę kończy Renan (2:5). Po przerwie na życzenie trenera De Giorgi kończy Kurek (3:5). Lucarelli przekracza linię trzeciego metra (4:5). Skutecznie Renan (4:6). Silva punktuje zagrywką (4:7). Renan ponownie skuteczny, pierwsza przerwa techniczna (4:8). Konarski skutecznie w ataku, odpowiada Lucarelli (5:9). Kurek po skosie (6:9). Ze środka Lucas (6:10). Blokowany Renan (7:10). Lucarelli z prawego skrzydła (7:11). W siatkę wpadają Brazylijczycy (8:11). Lucas kiwa ze środka (8:12). Skutecznie Śliwka w ataku, ale myli się na zagrywce (9:13). Kontrę kończy Mauricio Silva (9:14). Pojedynczy blok Kurka (10:14). Wideoweryfikacja na korzyść Brazylijczyków (10:15). Kurek w ataku z lewego skrzydła (11:15). Maurico Souza ze środka, druga przerwa techniczna (11:16). Lucarelli kończy kontrę, błąd w przyjęciu popełniają Polacy (11:18). Podwójna zmiana u Biało-Czerwonych, wchodzą Łomacz i Muzaj. Pipe w wykonaniu Śliwki (12:18). Szalpuk zmienia Śliwkę, jednak myli się w ataku (12:20). O przerwę prosi trener De Giorgi, ze środka Bieniek (13:20). Lucarelli zablokowany przez Szalpuka i Lemańskiego (14:20). Zepsute zagrywki po obu stronach siatki (15:21). Kolejny blok Biało-Czerwonych(16:21). Błędy obu drużyn, ataki kończą Muzaj i Lucarelli (18:23). Bieniek i Kurek skuteczni w bloku (19:23). Silva atakuje w aut (20:23). Renan (20:24). Muzaj wybija po bloku (21:24). Renan kończy pierwszą partię (21:25).

Od błędu przekroczenia linii trzeciego metra zaczynają drugiego seta Brazylijczycy (1:0). Lucas ze środka, odpowiada Bieniek (2:1). Ponownie Lucas (2:2). Kontrę wykorzystuje Mauricio Silva, Lucarelli punktuje zagrywką, a następnie zagrywa w aut (3:4). Ponownie Silva (3:5). Szalpuk po skosie, Souza ze środka (4:6). Muzaj skutecznie w ataku, myli się Szalpuk na zagrywce (5:7). Renan kończy kontrę, pierwsza przerwa techniczna (5:8). Po przerwie zagrywkę psują Brazylijczycy (6:8). Skutecznie Lucarelli, Bieniek ze środka (7:9). Lucarelli zablokowany (8:9). Muzaj zagrywa w aut (8:10). Brazylijczycy wykorzystują kontry, o czas prosi trener De Giorgi (8:12). Muzaj z drugiej linii (9:12). Błąd w komunikacji po stronie Polaków (9:13). Szalpuk kończy dłuższą akcję (10:13). Muzaj przekracza linię trzeciego metra, następny atak skuteczny (11:14). Kurek z prawego skrzydła, odpowiada Renan (12:15). Zablokowany Muzaj, druga przerwa techniczna (12:16). Zatrzymany Lemański (12:17). Muzaj z lewego, ale nie bronimy ataku Renana (13:18). Kurek po skosie (14:18). Zablokowany Renan, Lemański punktuje zagrywką, czas dla Renana Dal Zotto (16:18). Lemański zagrywa w aut, punktuje Souza (16:20). Bieniek ze środka, Muzaj atakuje w aut, podwójna zmiana w polskim zespole (17:21). Ponownie Bieniek (18:21). Szalpuk kończy dłuższą akcję (19:21). Nieudany atak na kontrze Kurka (19:22). Skuteczny Renan, przerwa dla Biało-Czerwonych (19:23). Lucas ze środka, Konarski ze skrzydła (20:24). Bieniek psuje zagrywkę, Brazylia wygrywa seta do 20.

Od skutecznej akcji rozpoczynają Brazylijczycy trzecią partię, odpowiadają Biało-Czerwoni (1:1). Dłuższą wymianę kończą nasi rywale, Lemański ze środka (2:2). Renan po bloku, Kurek w aut (2:4). Lemański wbija gwoździa (3:4). Silva z lewego skrzydła, Lucas zagrywa w aut (4:5). Lemański ustrzelił Silvę, który odpowiada skutecznym atakiem (5:6). Renan psuje zagrywkę, za to Konarski punktuje tym elementem (7:6). Błędy po obu stronach, pierwsza przerwa techniczna (8:7). Szalpuk obija blok na kontrze, Renan zablokowany, przerwa dla Renana Dal Zotto (10:7). Po przerwie skutecznie Renan (10:8). Konarski również blokowany (10:9). Skuteczne kontry po stronie Biało-Czerwonych (12:9). Lucas ze środka, odpowiada Lemański (13:10). Długą wymianę atakiem z piątej strefy kończy Kurek (14:10). Łomacz psuje zagrywkę, blokowany Szalpuk (14:12). Konarski przełamuje blok (15:12). Kurek po skosie, druga przerwa techniczna (16:12). Błędy po stronie Canarinhos, Douglas zmienia Lucarelliego (17:12). Świetne bloki Polaków, przerwa dla Brazylijczyków (19:12). Zatrzymany Lucas przez Lemańskiego (20:12). Silva kończy, Eder zmienia Lucasa (20:13). Konarski z prawego skrzydła (21:13). Douglas z drugiej linii, podwójna zmiana po stronie Brazylijczyków (21:14). Błędy na zagrywce po obu stronach (22:15). Konarski na kontrze (23:15). Podwójna zmiana po stronie Polaków, ze środka Canarinhos (23:16). Muzaj po prostej (24:16). Trudnej piłki nie kończy Kurek (24:17). Lemański atakiem ze środka kończy trzeciego seta (25:17).

Czwarta partia rozpoczyna się od zepsutych zagrywek po obu stronach siatki (1:1). Renan w sam narożnik (1:2). Lucarelli w siatkę (2:2). Mauricio Silva kończy atak, błąd po stronie Polaków (2:4). Zatrzymany Silva (3:4). Kurek zagrywa w aut, Bieniek ze środka (4:5). Renan nie trafia w boisko, po 5. Bieniek psuje zagrywkę, skuteczny Szalpuk (6:6). Łomacz ustrzelił brazylijskiego libero, atak blok-aut Silvy (7:7). Piłkę na siatce kończy Szalpuk, pierwsza przerwa techniczna (8:7). Po przerwie kończy Renan (8:8). Skuteczna kiwka Konarskiego, Lemański zagrywa w siatkę, za to Lucarelli punktuje tym elementem (9:10). Po przerwie na życzenie trenera De Giorgi psuje Lucarelli (10:10). Lucas ze środka, długą akcję kończy Kurek, po 11. Błędy na zagrywce, Brazylijczycy kończą swoje akcje (13:14). Szalpuk z prawego skrzydła, odpowiada Renan (14:15). W siatkę wpadł Konarski, druga przerwa techniczna (14:16). Po przerwie kończy nasz atakujący, Kłos zmienia Bieńka, zagrywkę psuje Lemański (15:17). Ponownie Konarski, Lucarelli pipe (16:18). Kontrę kończy Renan, Lucas punktuje zagrywką (16:20). Po przerwie na życzenie Polaków psuje Lucas (17:20). Konarski blokowany na kontrze (17:21). Szalpuk kiwa na blok (18:21). Skuteczny Lucarelli (18:23). Lemański ze środka (19:23). Łomacz posyła piłkę w aut (19:24). Punktową zagrywką kończą seta i mecz Brazylijczycy (19:25).

Polska – Brazylia 1:3

(21:25, 20:25, 25:17, 19:25)

Polska: Konarski, Kurek, Lemański, Drzyzga, Śliwka, Bieniek, Zatorski (L) oraz Wojtaszek (L), Muzaj, Łomacz, Szalpuk, Kłos.
Brazylia: Rezende, Mauricio Souza, Lucas, Silva, Renan, Lucarelli, Hoss (L) oraz Brendle (L), Eder, Rodrigo, Douglas, Radke.

Bartek w meczu z Brazylią zdobył 11 punktów. Skończył 9 na 18 piłek, co daje 50% skuteczności w ataku. Do punktowego dorobku dołożył jeszcze dwa skuteczne bloki.