Polacy górą w meczu z Kanadyjczykami!

To był świetny mecz w wykonaniu podopiecznych trenera De Giorgiego, który zakończył się zwycięstwem Polaków za trzy punkty, co przedłuża nasze szanse na znalezienie się w turnieju Final Six Ligi Światowej.

Biało-Czerwoni bardzo dobrze rozpoczęli mecz z Kanadą, bowiem bardzo szybko wyprowadzili sobie pewne prowadzenie (11:6). Zagrywka nie była dziś mocną stroną podopiecznych trenera Antigi, za to Bartosz Kurek nie miał dziś z nią większych problemów, co pozwoliło Polakom zwiększyć przewagę (16:8). Kanadyjczycy próbowali się jeszcze ratować w końcówce challenge’ami, jednak to wciąż było za mało do dogonienia Orłów (21:14). Pierwszą odsłonę po niespodziewanie nerwowej końcówce zakończył Dawid Konarski mocnym atakiem ze skrzydła (25:21).

Kolejną część meczu lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Antigi, korzystając z naszego słabszego przyjęcia (7:2). Na szczęście Biało-Czerwoni nie zamierzali się tak łatwo poddać i szybko doprowadzili do remisu (11:11). Świetna gra ekipy Klonowego Liścia pozwoliła im jednak na szybkie odzyskanie prowadzenia (15:18). Po niezwykle zaciętej końcówce i grze na przewagi, ostatecznie to podopieczni trenera De Giorgiego zapisali na swoje konto kolejny wygrany set (27:25).

Po nieco lepszym początku partii w wykonaniu Polaków, nasi rywale szybko odrobili straty co poskutkowało pojawieniem się remisu na tablicy wyników (7:7). Ta odsłona toczyła się bardzo zacięcie, jednak to Kanadyjczycy na drugą przerwę techniczną z prowadzeniem (14:16). Podopieczni trenera Antigi coraz bardziej odskakiwali Biało-Czerwonym co utrudniało im uratowane tej partii (20:23). As serwisowy Kanadyjczyków zakończył ten set (20:25).

Początek ostatniej części spotkania rozpoczął się równą grą obu ekip, jednak dzięki świetnym serwisom Kurka udało nam się wyjść na prowadzenie (8:6). Do drugiej przerwy technicznej przewaga Polaków wzrosła już do trzech punktów (16:13). Świetne akcje duetu Kurek/ Konarski coraz bardziej przybliżały nas do zwycięstwa w tym meczu (21:16). Spotkanie zakończyło się po błędzie Kanadyjczyków w obronie (25:19).

Polska – Kanada 3:1

(25:21, 27:25, 20:25, 25:19)

Polska: Muzaj, Konarski, Kaczmarek, Kurek, Kłos, Lemański, Drzyzga, Łomacz, Kubiak, Śliwka, Bieniek, Szalpuk Wojtaszek, Zatorski.

Kanada: Sanders, Perrin, Hoag, Maar, De Rocco, Vernon-Evans, Vandoorn, Van Berkel, Barnes, Vigrass, Szwarc, Walsh, Marshall, Bann.