Polacy zrewanżowali się reprezentacji Iranu

Po bolesnej porażce z reprezentacją Rosji w katowickim Spodku, Biało-Czerwoni udali się do Łodzi. Pierwszym rywalem Polaków w Atlas Arenie byli Irańczycy, którzy w tegorocznej Lidze Światowej wygrali już z naszym zespołem. Jednak przez własną publicznością Biało-Czerwoni zdołali zrewanżować się Persom i pewnie wygrali mecz w trzech setach!

Od punktowej zagrywki mecz rozpoczął Rafał Buszek (1:0). Ghafour skuteczny w pierwszej akcji, ale kolejne dwa ataki psuje (3:1). Bieniek zagrywa w aut, Konarski atakuje w antenkę (3:3). Kubiak kończy długą akcję (4:3). Ze środka Seyed, po 4. Konarski z lewego skrzydła (5:4). Buszek ze zmiennym szczęściem (6:5). Bieniek kończy przechodzącą piłkę po zagrywce Lemańskiego, a następnie stawia skuteczny blok (8:5). Polacy punktują atakiem i blokiem (11:7). Ebadipour atakuje w aut, o przerwę prosi trener reprezentacji Iranu – Igor Kolakovic (12:7). Skuteczne ataki ze środka po obu stronach siatki (15:10). Konarski z lewego skrzydła, druga przerwa techniczna (16:10). Po przerwie kończy Ebadipour, podobnym atakiem odpowiada Konarski (17:11). Błąd po stronie przyjezdnych (18:11). Ebadipour kończy kolejne piłki (18:13). Pipe Kubiaka, błędy na zagrywce obu drużyn (20:14). Ghafour myli się w ataku, czas dla gości (21:14). Ghaemi punktuje po przerwie (21:15). Trudną piłkę kończy Kubiak (22:15). Długa wymiana zakończona punktowym blokiem Irańczyków (22:16). Ghara, który pojawił się na boisku, psuje zagrywkę, a następnie w siatkę wpadają Polacy (23:17). Konarski z lewego skrzydła (24:17). Punktowy blok Polaków kończy pierwszą partię (25:17).

Drugiego seta Biało-Czerwoni otwierają skutecznym atakiem ze środka siatki (1:0). Kontrę wykorzystuje Konarski (2:0). Ze środka Gholami (2:1). Kubiak kończy swój atak oraz przechodzącą piłkę (4:1). Ghaemi skuteczny w ataku i bloku, siatki dotykają Irańczycy (5:3). Walka na siatce, punkt dla Polaków (6:3). Ze środka Seyed (6:4). Kubiak tym razem z prawego skrzydła, ale myli się na zagrywce (7:5). Lemański ze środka, pierwsza przerwa techniczna (8:5). Kiwa Marouf, skuteczny Konarski (9:6). Atak w aut przyjezdnych (10:6). Skuteczna kontra Irańczyków i błędy na zagrywce obu drużyn (11:9). Blokowany Kubiak (11:10). Kolejne błędy (12:11). Skuteczny Kubiak, nieczyste odbicie Ebadipoura (14:11). Ze środka Seyed, odpowiada Lemański (15:12). Punktowy blok Polaków, druga przerwa techniczna (16:12). Kolejne błędy po przerwie (18:13). Skuteczny blok Biało-Czerwonych i przerwa dla Kolakovica (19:13). Blokowany Konarski na kontrze (19:14). Ze środka Faezi (19:15). Skuteczni Polacy na kontrach (22:15). Kończy za środka Faezi, odpowiada Bieniek (23:17). Faezi zagrywa w aut (24:17). Ghara z prawego skrzydła (24:18). Kiwką blok-aut kończy drugiego seta Fabian Drzyzga (25:18).

Trzecią partię od zdobyczy punktowej zaczynają Irańczycy (0:1). Długą wymianę atakiem z piątej strefy kończy Buszek (1:1). Ghaemi blok-aut (1:2). Lemański ze środka (2:2). Blokowany Ebadipour (3:2). Kolejna długa akcja, tym razem kończy Ghara (3:3). Kubiak z prawego skrzydła, ale myli się na zagrywce (4:4). Ebadipour na kontrze (4:5). Kubiak ze środka drugiej linii (5:5). Ze środka Faezi (5:6). Kiwka w wykonaniu Konarskiego, który następnie myli się na zagrywce (6:7). Zatrzymany Buszek, pierwsza przerwa techniczna (6:8). Błędy po stronie Irańczyków, Kubiak przełamuje blok (9:8). Błędy na zagrywce po obu stronach siatki (11:10). Kończy Ghaemi, który następnie zagrywa w aut (12:11). Długa akcja zakończona błędem dotknięcia siatki przez przyjezdnych (13:11). Nie zdołali wybronić piłki Polacy, Lemański atakuje w aut (13:13). Poprawka Lemańskiego, który w kolejnej akcji psuje zagrywkę (14:14). Ebadipour kończy kontrę (14:15). Buszek blok-aut (15:15). Ebadipour z prawego skrzydła, druga przerwa techniczna (15:16). Buszek wybija piłkę po bloku, podwójna zmiana w polskim zespole (16:16). Kubiak daleki atak po bloku, blokowany Ghaemi (18:16). Przerwa dla gości, po której punktową zagrywką popisuje się Rafał Buszek (19:16). Kontrę kończy Muzaj, kolejna przerwa dla przyjezdnych (20:16). Po czasie psuje Buszek (20:17). Siatki dotykają Irańczycy (21:17). Afshar z drugiej linii, Muzaj zatrzymany (21:19). Kubiak wypycha piłkę po bloku, powrotna zmiana w naszym zespole (22:19). Bardzo długa wymiana zakończona atakiem w aut Kubiaka (22:20). Błędy na zagrywce obu drużyn (24:21). Ghaemi skutecznie kiwa na drugą stronę (24:22). Bieniek atakiem ze środka kończy trzeciego seta (25:22)!

Polska – Iran 3:0

(25:17, 25:18, 25:22)

Polska: Konarski, Buszek, Drzyzga, Kubiak, Bieniek, Lemański, Zatorski (L) oraz Wojtaszek (L), Muzaj, Łomacz.

Iran: Ebadipour, Marouf, Ghaemi, Seyed, Ghafour, Gholami, Marandi (L) oraz Ghara, Faezi, Afshar, Salafzoon, Shafiei.

Bartosz Kurek w meczu z reprezentacją Iranu nie pojawił się na boisku.