Porażka Polaków ze Sborną!

O tym meczu Biało-Czerwoni będą się starali jak najszybciej zapomnieć, bowiem to Rosjanie niemal od początku aż do samego końca zdominowali to starcie. Kolejne spotkanie odbędzie się już w sobotę a przeciwnikiem Polaków będzie zawsze groźna reprezentacja Iranu.

Mecz podopieczni trenera De Giorgiego rozpoczęli całkiem niezłą grą (9:9), a nawet udało im się przez chwilę wyprowadzić niewielką przewagę (14:11). Po drugiej przerwie technicznej gra Polaków zaczęła coraz gorzej wyglądać. Gdy Rosjanom udało się dogonić Orłów, a nawet ich wyprzedzić, o czas poprosił trener Polaków (16:17). Końcówka seta była już pokazem siły pewnych siebie gości, którzy asem serwisowym zakończyli pierwszą odsłonę (22:25).

Kolejna partia już na starcie nie zapowiadała poprawy sytuacji gospodarzy, którzy wręcz „bombardowali” Polaków swoimi piekielnie mocnymi atakami (3:7). Gdy wydawać się mogło, że uda nam się w końcu dogonić Sbornę (8:10), ta po raz kolejny udowodniła swoją siłę, błyskawicznie zwiększając ponownie swoje prowadzenie (12:18). Set zakończył Kliuka udaną akcją (17:25).

Ostatnia część meczu zaczęła się dużo pewniejszą grą Polaków, którym bardzo zależało na poprawie swojej sytuacji (7:4). Aż do drugiej przerwy Biało-Czerwoni wciąż starali się zatrzymać głodnych zwycięstwa Rosjan (16:15), jednak Ci po chwili oddechu niemal natychmiast odskoczyli nam na kilka punktów (16:20). Ostatecznie to goście mogli cieszyć się ze zwycięstwa za trzy punkty po udanej akcji (21:25).

Polska – Rosja 0:3

(22:25, 17:25, 21:25)

Polska: Muzaj, Konarski, Kaczmarek, Kurek, Kłos, Lemański, Drzyzga, Łomacz, Kubiak (C), Śliwka, Bieniek, Szalpuk, Wojtaszek, Zatorski.

Rosja: Wlasow, Kowalew, Martyniuk, Wołkow, Feoktistow, Likhosherstow, Szczerbinin, Żygałow, Kliuka, Kurkajew, Zelenkow, Antipkin.