Polacy przegrywają z Amerykanami i nie awansują do Final Six Ligi Światowej

Biało-Czerwoni świetnie rozpoczęli mecz z Amerykanami. Wygrali emocjonującą końcówkę w pierwszym secie, jednak zwycięskiej passy nie zdołali podtrzymać. Mimo dużych szans, Polacy nie zdołali postawić kropki nad i. Reprezentacja USA wygrała kolejne trzy sety i cały mecz 3:1. Tym samym nasi reprezentanci nie awansują do turnieju finałowego Ligi Światowej.

Od zagrywki Lemańskiego rozpoczął się pierwszy set, kontry nie skończył Konarski (0:1). Buszek myli się w ataku, a następnie kończy długą wymianę (1:2). Błąd Buszka, błędy popełniają także Amerykanie (3:3). Clark z prawego skrzydła, Jendryk ze środka (3:5). Błąd na zagrywce przyjezdnych, którzy w kolejnych dwóch akacjach blokują Konarskiego (4:7). Ze środka Lemański, Drzyzga punktuje zagrywką (6:7). Sander kiwa na blok, pierwsza przerwa techniczna (6:8). W ataku punktuje Kubiak, Polacy stawiają skuteczny blok (8:8). Ze środka Defalco, Sander zagrywa w aut (9:9). Defalco zatrzymany przez podwójny blok, rzucona piłka po stronie Amerykanów (11:9). Defalco kończy atak oraz przechodzącą piłkę (11:11). Konarski kiwa w pomarańczowe (12:11). Clark punktuje atakiem, ale psuje zagrywkę (13:12). Jendryk ze środka, Defalco myli się na zagrywce (14:13). Sander po prostej, Amerykanie dotykają siatki (15:14). Drzyzga punktuje zagrywką, druga przerwa techniczna (16:14). Lemański na kontrze, druga przerwa na życzenie przyjezdnych (17:14). Błędy na zagrywce i w ataku obu drużyn (19:15). Sander z prawego skrzydła, ale zagrywa w siatkę (20:16). Muagututia kończy kontrę, przechodzącą piłkę wykorzystuje Clark i o czas prosi trener De Giorgi (20:18). Po przerwie psuje Smith, odpowiada Konarski (21:19). Buszek zablokowany (21:20). Kontry wykorzystują Amerykanie i doprowadzają do remisu (22:22). Muzaj kończy bardzo długą akcję (23:22). Ze środka Jendryk, ale zagrywka w aut (24:23). Dwukrotnie ze środka Smith (24:25). Myli się Christenson, po 25. Sander po długiej przekątnej (25:26). Siatki dotykają goście (26:26). Ze środka Smith, odpowiada tym samym Bieniek (27:27). Błędy na zagrywce po obu stronach, Jendryk ze środka (28:29). Kubiak blok-aut (29:29). Bieniek dwukrotnie punktuje zagrywką (31:29).

Drugiego seta od ataku ze środka rozpoczyna Bieniek (1:0). Konarski psuje zagrywkę, Kubiak ustrzelony (1:2). Konarski blokowany, zmienia go Muzaj (1:3). Szalpuk po bloku (2:3). Muagututia po skosie, Muzaj atakuje w aut, o czas prosi De Giorgi (2:5). Kubiak posyła piłkę w aut, Clark psuje zagrywkę (3:6). Muagututia po bloku, Kubiak zatrzymany (3:8). Po przerwie technicznej ponownie blokowany Kubiak, na boisku pojawiają się Śliwka i Łomacz (3:9). Muzaj przekracza linię trzeciego metra, druga przerwa dla Polaków (3:10). Muagututia zagrywa w aut (4:10). Muzaj dotyka siatki, Jendryk posyła piłkę w aut (5:11). Błędy po obu stronach siatki (6:14). Szalpuk po prostej, długą wymianę atakiem w aut kończy Smith (8:14). Kontrę wykorzystuje Śliwka, blokowany Sander, przerwa dla przyjezdnych (10:14). Sander tym razem skutecznie, odpowiada Konarski (11:15). Nasz atakujący psuje zagrywkę, druga przerwa techniczna (11:16). Ponownie Sander, Smith punktuje zagrywką (11:18). Amerykanie nie bronią ataku Szalpuka, który następnie nie kończy trudnej piłki (12:19). Śliwka po bloku (13:19). Sander po prostej (13:20). Ponownie Śliwka (14:20). Clark z drugiej linii, błąd odbicia po stronie Polaków (14:22). Szalpuk atakuje w siatkę, wracają Drzyzga i Kubiak (14:23). Nieskuteczni w obronie przyjezdni, kontrę wykorzystują Polacy (16:23). Blokowany Kubiak (16:24). Lemański ze środka (17:24). Langlois kończy atakiem z lewego skrzydła drugą partię (17:25).

Trzeci set rozpoczyna się od punktowej zagrywki Artura Szalpuka, który następnie zagrywa w siatkę (1:1). Smith psuje zagrywkę, długą wymianę kończy Kubiak (3:1). Jendryk ze środka, Kubiak po skosie (4:2). Drzyzga w siatkę, blokowany Christenson na sytuacyjnej piłce (5:3). Ze środka Jendryk, który psuje zagrywkę (6:4). Punktowy blok Amerykanów (6:5). Christenson zagrywa w aut, Szalpuk po ciasnym skosie, pierwsza przerwa techniczna (8:5). Po przerwie psuje Konarski, as serwisowy Sandera (8:7). Szalpuk kończy długą wymianę (9:7). Ze środka Smith, który następnie psuje zagrywkę (10:8). Muagututia blok-aut, Konarski po prostej (11:9). Clark z prawego skrzydła, Konarski kiwa o blok (12:10). Kubiak z pipe, Jendryk ze środka (13:11). Konarski obija blok, Amerykanie nie przyjmują piłki Lemańskiego (15:11). Błąd Polaków, ze środka Bieniek (16:12). Skutecznie Sander, nie kończy Bieniek (16:14). Konarski po skosie, Szalpuk zagrywa w aut (17:15). Kubiak zablokowany, Smith zagrywa w aut (18:16). Kubiak kończy przechodzącą piłkę, czas dla gości (19:16). Bieniek myli się w polu zagrywki, Lemański ze środka (20:17). Clark z prawego, Sander kończy kontrę (20:19). Kubiak po prostej na prawym skrzydle, kończy Jendryk (21:20). Sander z lewego, ustrzelony Zatorski (21:22). Konarski kończy długą wymianę (22:22). Wciska piłkę Clark (22:23). Amerykanie nie bronią ataku Konarskiego, który następnie psuje zagrywkę (23:24). Nasz atakujący wybija piłkę po bloku (24:24). Pojedynczy blok stawia Bieniek, czas dla przyjezdnych (25:24). Smith kończy, Konarski atakuje daleko w aut (25:26). Smith zagrywką kończy trzecią partię (25:27).

Bieniek punktowym atakiem rozpoczyna czwartego seta (1:0). Kurek myli się na zagrywce (1:1). Ponownie Bieniek (2:1). Clark obija blok na kontrze (2:2). Błędy po stronie Polaków (2:4). Konarski w pomarańczowe (3:4). Antenki dotyka Konarski, który następnie zostaje zablokowany (3:6). Sander punktuje zagrywką (3:7). Lemański ze środka (4:7). Clark ponownie skuteczny, pierwsza przerwa techniczna (4:8). Sytuacyjną piłkę kończy Kurek (5:8). Clark po skosie, przyjezdni popełniają błędy (7:9). Kontry nie wykorzystuje Kurek (7:10). Sander z lewego skrzydła (7:11). Bieniek obija blok, Muagututia również skuteczny (8:12). Kubiak kończy długą wymianę, przestrzelił Clark (10:12). Kurek nie kończy kontry, Lemański w boisku (11:13). Kubiak obija blok (12:13). Drzyzga psuje zagrywkę, Kubiak tym razem z prawego skrzydła (13:14). Kubiak punktuje zagrywką, remis po 14. Kolejna zagrywa w aut (14:15). Kurek po ciasnym skosie, Lemański psuje zagrywkę (15:16). Po przerwie dwukrotnie blokowany Konarski, przerwa dla Biało-Czerwonych (15:18). Christenson psuje zagrywkę, podwójna zmiana Polaków (16:18). Błędy po stronie gospodarzy (16:21). Muzaj kończy atak z lewego skrzydła (17:21). Clark atakuje w aut, poprawia się w następnej akcji (18:22). Kubiak w efektowny sposób kończy atak (19:22). Jendryk ze środka (19:23). Kubiak po ciasnym skosie atakuje w aut (19:24). Kubiak po bloku (20:24). Zagrywkę psuje Muzaj, Amerykanie wygrywają czwartego seta 25:20 i cały mecz 3:1.

Polska – Stany Zjednoczone 1:3

(31:29, 17:25, 25:27, 20:25)

Polska: Konarski, Lemański, Kubiak, Drzyzga, Bieniek, Buszek, Zatorski (L) oraz Szalpuk, Muzaj, Łomacz, Śliwka, Kurek.
USA: Sander, Jendryk II, Christenson, Clark, Defalco, Smith, Shoji E. (L) oraz Muagututia, Shoji K., Langlois.

Bartek pojawił się na boisku w czwartym secie i zdobył dwa punkty atakiem.