„Potrzebne im wsparcie i ciężka praca”

Bartosz Kurek o mistrzach świata juniorów: „Potrzebne im wsparcie i ciężka praca”

WP SportoweFakty: Bardzo dobra rzecz się stała w międzyczasie dla polskiej siatkówki – złoty medal Mistrzostw Świata juniorów trzeci raz w historii. Śledziliście, oglądaliście te decydujące mecze chłopaków?

Bartosz Kurek: Nie. Widziałem tylko parę urywków ich spotkań, ale znam paru chłopaków z tej ekipy. Serdeczne gratulacje dla nich, bo naprawdę zrobili fantastyczny wynik. Styl w jakim tego dokonali też myślę, że nie pozostawiał już wiele do życzenia. Nie wiem co jeszcze więcej mogliby osiągnąć.

WP SportoweFakty: Kilku z nich jest tutaj razem z wami. Jakoś ich specjalnie przywitaliście?

Bartosz Kurek: Myślę, że na każdym kroku zbierają w całej Spale gratulacje za osiągnięty wynik, sukces. Naprawdę bardzo im się to należy, bo mówię, na ty, etapie juniorskim wygrali wszystko, co było do wygrania. Dokonali tego w fantastycznym stylu, byli dominatorami, a takie rzeczy należy prymować jakimiś gratulacjami czy specjalnym traktowaniem.

WP SportoweFakty: Siatkówka juniorska to jednak trochę inna zdaje się dyscyplina sportu niż ta seniorska. Pan sam był zdaje się MVP Mistrzostw Europy kadetów chyba na Łotwie, czy się nie mylę? Na pewno jednym z najlepszych zawodników turnieju. Jaka jest różnica między takim juniorskim graniem a taką seniorską siatkówką, już taką najpoważniejszą?

Bartosz Kurek: Myślę, że dla każdego indywidualnie gdzieś ta różnica jest inna. Ci, którzy przyjadą czy będą w tej pierwszej reprezentacji przejdą tą drogę od juniora do seniora na pewno doskonale wiedzą, gdzie jest ta różnica i doskonale sobie z tym radzą. Już widać właśnie po tej grupie młodych zawodników, która wchodzi do kadry, że wskazówek im nie trzeba, a trochę wsparcia, ciężkiej pracy. Na pewno sobie poradzą, bo ścieżką idą dobrą. Widać to po wynikach, które osiągają. A MVP z tamtych Mistrzostw był Kuba Jarosz, którego serdecznie pozdrawiam.

Źródło: https://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/wideo/29460/bartosz-kurek-o-mistrzach-swiata-juniorow-potrzebne-im-wsparcie-i-ciezka-praca

14.07.2017.

Leave a Reply