„Forma rośnie! Na mistrzostwach będzie jeszcze lepiej”

– Był to mecz na dobrym poziomie, a nam zabrakło dobrego startu w tie-breaku. Po sześciu tygodniach zgrupowania w Spale zagraliśmy trochę lepiej niż graliśmy po przygotowaniach do Ligi Światowej – mówi Bartosz Kurek po porażce z Francją 2:3 w pierwszej kolejce XV Memoriału Wagnera. W sobotę Polska zagra z Kanadą, relacja na żywo w Sport.pl o godz. 15.

Łukasz Jachimiak: Jak oceniasz Wasz mecz z Francją?

Bartosz Kurek: to był fajny mecz walki, myślę, że na tym etapie przygotowań na jakim jesteśmy my i na jakim są Francuzi, było to dobre widowisko. Był to mecz na dobrym poziomie, a nam zabrakło przede wszystkim dobrego startu w tie-breaku [było 2:7].

Łukasz Jachimiak: Dlaczego tego dobrego startu Wam zabrakło?

Bartosz Kurek: Oni zaczęli agresywną zagrywką, trafili nas parę razy, parę razy zablokowali i odskoczyli na kilka punktów. Potem ich doszliśmy, ale już cały czas goniliśmy, a gdybyśmy zaczęli po równo, byłaby inna historia, wtedy przeważylibyśmy szalę na naszą korzyść.

Łukasz Jachimiak: Uważasz, że widać już pracę, jaką zrobiliście przez sześć tygodni zgrupowania w Spale?

Bartosz Kurek: Myślę, że zagraliśmy trochę lepiej niż graliśmy po przygotowaniach do Ligi Światowej. Mam nadzieję, że forma dalej będzie rosła i za dwa tygodnie, na mistrzostwa Europy będzie wysoka.

Źródło: http://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,22223983,memorial-wagnera-2017-bartosz-kurek-forma-rosnie-na-mistrzostwach.html

12.08.2017.

Leave a Reply