Minimalna przegrana na otwarcie Memoriału Huberta Jerzego Wagnera 2017

XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera Polacy rozpoczęli od starcia z aktualnymi Mistrzami Europy i zwycięzcami tegorocznej edycji Ligi Światowej – Francuzami. Mecz do wyrównanych nie należał, gra obu zespołów falowała. Jednak kibice zgromadzeni w Tauron Arenie w Krakowie narzekać na brak emocji nie mogli. O zwycięstwie zadecydował tie-break, w którym minimalnie lepsi byli Francuzi.

Początek pierwszej partii był bardzo wyrównany. Od zdobyczy punktowej mecz rozpoczęli Francuzi, którzy kończyli swoje akcje, ale mylili się na zagrywce (2:2). Skutecznie Boyer, Konarski kończy długą wymianę (3:3). Pipe w wykonaniu Kurka, Lyneel blokowany, Polacy wykorzystują kontrę (6:4). Boyer atakuje w aut, Lyneel z lewego, z drugiej linii Kurek (8:5). Po pierwszej przerwie technicznej Lyneel kiwa za blok. Konarski po przekątnej (9:6). Bieniek psuje zagrywkę, ze środka Le Roux, Kurek po skosie (10:8). Błędy po obu stronach siatki (11:9). Francuzi z prawego skrzydła, Wiśniewski ze środka, Lyneel atakuje w aut (13:10). Błędy własne przyjezdnych (15:11). Kubiak kiwa za blok, druga przerwa techniczna (16:11). Le Goff ze środka, Rossard wykozystuje kontrę (16:13). W aut piłkę posyła Le Goff (17:13). Clevenot punktuje, odpowiada mu Konarski (18:14). Rossard kończy z prawego skrzydła, a następnie zagrywa w aut (19:15). Pojedynczy blok Konarskiego (20:15). Boyer z prawego, Le Roux zagrywa w aut (21:16). Po skosie Clevenot, kolejny błąd Francuzów (22:17). Francuzi skuteczni na sytuacyjnych piłkach (22:20). Po przerwie na życzenie trenera Polaków punkt zagrywką zdobywa Clevenot, który następnie popełnia błąd (23:21). Podwójny blok Polaków (24:21). Boyer po skosie, a w następnej akcji zostaje zablokowany! (25:22).

Od zagrywki rozpoczyna Toniutti, kończą Polacy (1:0). Kiwka francuskiego rozgrywającego, błąd na zagrywce Rossarda (2:1). Ze środka Le Roux (2:2). Błędy na zagrywce po obu stronach, skutecznie ze skrzydła Kubiak (5:4). Rossard z lewego skrzydła, Boyer wykorzystuje kontrę (5:6). Bieniek ze środka, Konarski po prostej, Kubiak punktuje zagrywką (8:6). Długie wymiany kończą przyjezdni, którzy doprowadzają do remisu, po 8. Kubiak atakuje w aut (8:9). Kontry nie wykorzystują kontry, Clevenot ponownie punktuje (9:11). Po przerwie na życzenie szkoleniowca Biało-Czerwonych świetnym atakiem popisuje się Konarski (10:11). Drzyzga zagrywa w siatkę, natomiast Le Roux punktuje tym elementem (10:13). Błędy po stronie gospodarzy (11:16). Konarski po skosie, nieskuteczny blok Polaków (12:17). Bieniek ze środka, Rossard kończy z lewego, a następnie popełnia błąd (14:17). Swoich akcji nie kończą Polacy (15:21). Zagrywką punktuje Rossard, Konarski blokowany (15:24). Rossard w aut, skutecznym atakiem z lewego skrzydła kończą seta Francuzi (16:24).

Sytuacyjną piłkę kończy Kurek, atakiem z prawego skrzydła odpowiada Rossard (1:1). Kurek po antence, a następnie przełamuje potrójny blok (2:2). Kurek&Lemański punktują blokiem, Konarski wykorzystuje kontrę (4:2). Kolejna wykorzystana akacja po stronie Polaków, o przerwę prosi trener Tillie (5:2). Po przerwie zagrywkę psuje Drzyzga, Kurek myli się w ataku z prawej strony (5:4). Błąd Le Roux, kończy Le Goff (6:5). Kubiak po skosie, w narożnik trafia Clevenot. Bieniek ze środka, pierwsza przerwa techniczna (8:6). Sprytna akacja po stronie Polaków, jednak nie trafia Kubiak, Boyer wykorzystuje kontrę, po 8. Kubiak z lewego skrzydła, blokowany Kurek (9:10). Konarski po skosie, Francuzi odpowiadają (10:11). Rossard w siatkę, piłki nie bronią Polacy (11:12). Świetne ataki Dawida Konarskiego (13:12). Błędy po stronie Polaków, Kubiak mocno po skosie, odpowiadają Francuzi (14:16). Clevenot zagrywa w aut, po prostej Boyer (15:17). Skuteczni Konarski i Rossard (16:20). Pipe w wykonaniu Kubiaka (17:20). Ponownie Rossard (17:21). Punktowy blok Polaków, po ciasnym skosie Clevenot (18:22). Le Goff skuteczny na kontrze, odpowiada Lemański (19:23). Kurek zagrywa w siatkę, Konarski po prostej (20:24). Lemański psuje zagrywkę (20:25).

Lemański skutecznie rozpoczyna czwartą partię, minimalnie w aut zagrywa Kurek (1:1). Polacy wykorzystują kontry (4:2). W aut kiwa Clevenot, Kubiak po skosie (6:2). Clevenot obija blok, Boyer psuje zagrywkę (7:3). Kurek&Bieniek stawiają punktowy blok (8:3). Skuteczni skrzydłowi obu ekip (9:4). Błędy po obu stronach siatki (11:6). Rossard obija polski blok, a następnie myli się na zagrywce (12:7). Konarski w środek boiska, Kubiak kończy przechodzącą piłkę (14:8). Boyer przedziera się przez polski blok, Kurek ze środka drugiej linii (15:9). Kubiak psuje zagrywkę, Konarski kończy trudną piłkę (16:10). Boyer po skosie, Rossard obija polski blok, błędy po stronie Polaków (16:13). Kurek po ciasnym skosie, Le Roux ze środka (17:14). Błędy Francuzów, blokowany Konarski (19:16). Kubiak z lewego skrzydła, zagrywką punktuje Lemański (21:16). Polacy wpadają w siatkę, błędy na zagrywce obu zespołów (22:18). Lyneel kończy przechodzącą piłkę, Francuzi kończą kontrę (22:20). Polacy ze środka, Boyer po skosie (23:21). Bieniek punktuje ze środka, a Konarski skutecznym atakiem kończy seta (25:22).

Ostatnią partię tego meczu lepiej rozpoczęli Francuzi, którzy skutecznie blokowali Polaków (0:3). Po przerwie na życzenie trenera De Giorgi Boyer zaatakował w aut, a Biało-Czerwoni postawili skuteczny blok (2:3). Kurek zagrywa w aut, Kubiak blokowany, przechodzącą piłkę kończą Francuzi (2:6). Blok na Polakach, Kubiak z lewego skrzydła, myli się Boyer (4:7). Świetny blok Kubiaka, błąd Lyneela (6:7). Kubiak&Bieniek stawiają punktowy blok, nieudana obrona Biało-Czerwonych (7:8). Świetne ataki w wykonaniu Kubiaka (9:9). Bieniek zablokowany, Rossard myli się na zagrywce (10:10). Lyneel ze skrzydła, odpowiada Konarski (11:11). Buszek i Lyneel kończą swoje ataki (13:13). Konarski atakuje w aut, Lyneel punktuje zagrywką (13:15).

Polska – Francja 2:3

(25:22, 16:25, 20:25, 25:22, 13:15)

Polska: Konarski, Kurek, Drzyzga, Kubiak, Wiśniewski, Bieniek, Zatorski (L) oraz Muzaj, Lemański, Wojtaszek (L), Buszek
Francja: Clevenot, Toniutti, Lyneel, Le Roux, Grebennikov (L), Boyer, Le Goff oraz Rossard, Brizard

Bartek w meczu przeciwko reprezentacji Francji zdobył 12 punktów. Na 22 ataki skończył 10 piłek, co daje 45% skuteczność w ataku. Przyjmował 33 piłki z 39% skutecznością (15% perfekcyjnego przyjęcia) i popełnił jeden błąd. Dodatkowe dwa punkty Bartek zdobył elementem bloku.