Bez straty seta z Kanadą!

Drugim rywalem Biało-Czerwonych podczas XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera była reprezentacja Kanady. Podopieczni trenera Stephane`a Antigi, którzy w tym roku zdobyli brązowe medale Ligi Światowej mocno postawili się Polakom. Jednak gospodarze potrafili zachować zimną krew w końcówkach i wygrali, nie tracąc przy tym nawet seta!

Od skończeniu przechodzącej piłki przy zagrywce Kurka rozpoczynają Polacy (1:0). Nieczyste odbicie po stronie Biało-Czerwonych, Konarski przedziera się przez blok (2:1). Dwa punk zagrywką zdobywa Lemański (4:1). Pomyłka Lemańskiego, z prawego skrzydła kończy Konarski (5:2). Konarski punktuje zagrywką, czas dla trenera Antigi (6:2). Bieniek&Drzyzga stawiają punktowy blok, Konarski psuje serwis (7:3). Kończy Kubiak, pierwsza przerwa techniczna (8:3). Skutecznie Hoag, długą wymianę kończą Polacy, Bieniek psuje zagrywkę (9:5). Kurek z lewego skrzydła, Vernon przedziera się przez blok, zatrzymany Kurek (10:7). Vandoorn punktuje zagrywką, Kanadyjczycy skuteczni także na środku siatki i o czas prosi trener Biało-Czerwonych (10:9). Po przerwie psuje Vandoorn, ze środka Van Berkel (11:10). Konarski przedziera się przez blok, Marshall po skosie (12:11). Bieniek ze środka, Konarski w siatkę (13:12). Vernon atakuje daleko w aut, Hoag z lewego (14:13). Długiej wymiany nie kończą Polacy, Vernon w siatkę (15:14). Blisko obrony Biało-Czerwoni, Hoag przekracza linię, druga przerwa techniczna (16:15). Kanadyjczycy wygrywają kontry i wychodzą na prowadzenie (16:17). Konarski z lewego skrzydła, Kurek psuje zagrywkę, ze środka Lemański (18:18). Lemański dwukrotnie punktuje zagrywką, o czas prosi trener Antiga (20:18). Po przerwie myli się Lemański, kontrę wykorzystują przyjezdni (20:20). Blokowany Konarski, który w następnej akcji się poprawia, podwójna zmiana w polskim zespole (21:21). Vernon z prawego skrzydła, ze środka Bieniek (22:22). Kubiak psuje zagrywkę, ale skutecznie atakuje z szóstej strefy (23:23). Bieniek w aut, Muzaj przełamuje blok, na boisko wracają Drzyzga i Konarski, nieczyste odbicie po stronie gości (25:24). Drzyzga w aut, przechodzącą piłkę kończą Kanadyjczycy (25:26). W siatkę wpadają przyjezdni, Lemański przegrywa walkę na siatce, punktowy blok Polaków (27:27). Hoag myli się w przyjęciu, ze środka Van Berkel, długą wymianę wygrywają Biało-Czerwoni (29:28). Konarski psuje zagrywkę, Van Berkel punktuje serwisem, Bieniek ze środka (30:30). Vernon atakuje w aut, Hoag po skosie (31:31). Konarski po prostej, przechodzącą piłkę kończą Kanadyjczycy (32:32). Konarski zablokowany, Hoag psuje zagrywkę (33:33). Kurek kończy długą wymianę, Marshall po prostej (34:34). Konarski blok-aut, Konarski po skosie na kontrze (36:34)!

Na rozpoczęcie drugiego seta Marshall kończy dłuższą wymianę (0:1). Kurek po prostej, odpowiada Marshall (1:2). Lemański ze środka, Hoag po skosie (2:3). Blokowany Konarski, Hoag wykorzystuje kontrę (2:5). Przechodzącą piłkę kończy Vernon, błędy w polu zagrywki gości (4:7). Nieudana obrona po stronie Polaków, pierwsza przerwa techniczna (4:8). Trudną piłkę kończy Kurek, po prostej Marshall (5:9). Mocne ataki i skuteczna zagrywka naszych lewoskrzydłowych (8:10). Kurek psuje zagrywkę, ponownie Kubiak (9:11). Lemański dwukrotnie punktuje zagrywką, po 11. Nasz środkowy psuje serwis, kontrę wykorzystuje Hoag (11:13). Konarski w środek boiska, świetne obrony Polaków i trudną piłkę kończy Kubiak, po 13. Hoag po prostej, Kurek z drugiej linii w aut (13:15). Błędy na zagrywce obu ekip (14:16). Serwisem punktuje Hoag, a następnie przekracza linię 9 metra (15:17). Dwa punktowe bloki Polaków, po 17. Marshall kiwa na blok, Kurek mocno po skosie, po 18. Marshall trzykrotnie zatrzymany na lewym skrzydle (21:18). Vernon po bloku, zagrywkę psują goście, Konarski z prawego skrzydła (23:19). Vernon kończy długą wymianę (23:20). Błędy Kanadyjczyków (25:20).

Od skutecznego bloku rozpoczynają trzeciego seta Kanadyjczycy, Kubiak po skosie, dwukrotnie punktuje Szwarc, błąd w obronie Polaków (1:4). Ponownie Kubiak, Szwarc ze środka (2:5). Błąd Sandersa, Vandoorn blok-aut, Kurek po bloku (4:6). Gunter zablokowany, Bieniek punktuje zagrywką (6:6). Błąd Bieńka, Hoag z drugiej linii na kontrze (6:8). As serwisowy Hoag`a, Lemański ze środka, odpowiadają tym samym goście (7:10). Vandoorn w aut, Marshall obija blok (8:11). Kubiak przedziera się na drugą stronę, Konarski po bloku (10:11). Lemański psuje serwis, pipe Kurka (11:12). Hoag dwukrotnie myli się w ataku (13:12). Kanadyjczycy grają środkiem, po 14. Kurek przełamuje blok, Hoag skuteczny w ataku i na zagrywce (15:17). Odważnie Kubiak, Gunter atakuje w aut, po 17. Blok Lemańskiego, trudną piłkę kończy Kurek (19:17). Błąd na zagrywce Polaków, Konarski z lewego skrzydła (20:18). Hoag z drugiej linii, Buszek zmienia Kurka, Marshall obija blok (20:20). Sanders psuje zagrywkę, wciska piłkę Kubiak, Lemański punktuje zagrywką (23:20). Szwarc ze środka, daleko w aut Marshall (24:21). Gunter po skosie, Hoag kończy przechodzącą piłkę (24:23). Długą wymianę kończą Kanadyjczycy i doprowadzają do remisu, po 24. Szwarc zagrywa w aut, Kurek zmienia Buszka, Kubiak kończę kontrę (26:24).

Polska – Kanada 3:0

(36:34, 25:20, 26:24)

Polska: Konarski, Kurek, Lemański, Drzyzga, Bieniek, Kubiak, Zatorski (libero) oraz Popiwczak (libero), Muzaj, Łomacz, Buszek.
Kanada: Sanders, Marshall, Hoag, Vandoorn, Vernon-Evans, Van Berkel, Bann (libero) oraz Walsh, Dequettie (libero).

Bartek przeciwko Kanadzie zdobył 11 punktów. Na 22 piłki skończył 11 ataków, co daje 50% skuteczność. Przyjmował 23 piłki z 26% skutecznością (9% perfekcyjnego przyjęcia).

Bartek o meczu: „Myślę, że o zwycięstwie nad Kanadą zdecydowały końcówki setów rozstrzygane na naszą korzyść. Może nie kontrolowaliśmy spotkania od początku do końca, ale w najważniejszych momentach potrafiliśmy zachować zimną głowę. Jutro czeka nas mecz z Rosją, ale wiemy że wynik jest sprawą drugorzędną, a naszym priorytetem jest przygotowanie się do mistrzostw Europy. Mam nadzieję, że zagramy dobre spotkanie i że zrobimy postęp w grze” (pzps.pl).