Zwycięstwo Polaków w ostatnim meczu fazy grupowej!

To był niezwykle pasjonujący pojedynek. Pomimo ogromnej walki estońskich siatkarzy, ostatecznie to Polacy mogli cieszyć się ze zwycięstwa po trzech, niezwykle wyrównanych setach, a ich barażowym rywalem została reprezentacja Słowenii.

Mecz obie drużyny rozpoczęły niezwykle zacięcie (5:5). Z czasem gra Biało-Czerwonych „nabrała rumieńców”, co dało im dwa punkty przewagi nad Estonią na drugiej przerwie technicznej (14:16). Gdy wydawać się mogło, że Polacy są już pewni zwycięstwa w tym secie, podopieczni trenera Cretu zerwali się do walki (19:20). Ostatecznie pomimo ogromnego zaangażowania Estończyków, to nasi reprezentanci mogli się cieszyć ze zwycięstwa w pierwszej części spotkania (21:25).

Kolejna partia zaczęła się również wyrównaną grą obu ekip (5:5). Krótko po tym nieco rozkojarzeni Mistrzowie Świata zaczęli popełniać coraz więcej błędów, co nie ułatwiało im drogi do wygranej w tej odsłonie (9:9). Gdy chwilę później niesamowitym zagraniem popisał się Łukasz Kaczmarek, Biało-Czerwoni „odżyli” i znacznie poprawili swoją grę (14:14). Prowadzenie Orłom krótko po tym przywrócił Michał Kubiak po udanym bloku (18:19). Estończycy zdołali jeszcze pod koniec zremisować (23:23), jednak świetnie zagrywający Mateusz Bieniek zakończył tę partię asem serwisowym (24:26)

W ostatnią część spotkania podopieczni trenera Cretu weszli lepiej niż Polacy, o czym mogło świadczyć ich aż trzypunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej (8:5). z biegiem seta gra Orłów nie ulegała poprawie (11:7). Po chwili oddechu widać było poprawę w grze Orłó, bowiem udało im się w końcu dogonić estońskich siatkarzy (13:13). Końcówka meczu również była niezwykle emocjonująca, gdyż Estończycy próbowali na wszelkie możliwe sposoby zatrzymać głodnych zwycięstwa Biało-Czerwonych (20:21). Podopieczni trenera Cretu ostatecznie musieli pogodzić się z porażką w tym meczu po ich nieudanym serwisie (22:25).

Estonia – Polska 0:3 (21:25, 24:26, 22:25)