Udany debiut w barwach Onico!

Podpieczni trenera Stephena Antigi w 11. kolejce PlusLigi pokonali Indykpol AZS Olsztyn 3:1. To spotkanie było debiutem Bartka w barwach Onico Warszawy. Wywalczył on 21 punktów i zgarnął statuetkę MVP.

Kibice zapełnili trybuny Torwaru by zobaczyć w akcji Kurka i MVP ostatnich mistrzostw świata ich nie zawiódł. Pierwszy punkt w nowych barwach zdobył w trzeciej akcji meczu, skutecznym atakiem z prawego skrzydła (3:0). Gospodarze szybko wypracowali sobie wyraźną przewagę (10:6, 16:9) i kontrolowali sytuację, mając ogromną przewagę w ataku. Inna sprawa, że olsztynianie nie zagrali w tym secie na wysokim poziomie. Autowa zagrywka Miłosza Zniszczoła przyniosła gospodarzom ostatni punkt (25:18).

W drugim secie obie ekipy toczyły wyrównaną walkę do stanu 10:10. Później przewagę zaczęli budować siatkarze z Warszawy. Skuteczny atak Kurka, dwa błędy Marcela Luxa i zrobiło się 13:10, potem 15:11 i 18:13 po asie serwisowym Antoine Brizarda. W końcówce olsztynianie gonili wynik, zmniejszyli straty do dwóch oczek (21:19), ale pogrążyły ich błędy własne w kluczowych akcjach  tego seta (25:21).

Trzecia odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy (5:0), ale później gra się wyrównała i olsztynianie łapali punktowy kontakt z rywalami (10:9, 14:13). Udało się im odrobić straty po błędzie Brizarda (15:15), a później uzyskali przewagę po asie serwisowym Jana Hadravy (17:18). Końcówka przebiegła po myśli siatkarzy Roberto Santilliego. Atak blok-aut Serhija Kapelusa (19:21), autowy atak Kurka i blok na nim (19:23), kiwka Pawła Woickiego (20:24) oraz atak Hadravy przyniosły decydujące punkty (21:25).

Początek czwartego seta to wyraźna przewaga gospodarzy (6:2, 12:4– po zagrywkach Bartosza Kwolka). Tym razem siatkarze z Olsztyna nie byli w stanie zmniejszyć różnicy. Siatkarze ONICO powiększali przewagę, która wzrosła do dziesięciu oczek (19:9) i pewnie zmierzali po zwycięstwo. Skuteczny blok zakończył tę jednostronną partię (25:11) i całe spotkanie.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Stéphane Antigi awansowali na drugie miejsce w tabeli. Z dorobkiem 24 punktów wyprzedzają o trzy oczka Jastrzębski Węgiel oraz Cerrad Czarnych Radom, a do lidera – ZAKSY Kędzierzyn-Koźle tracą jedenaście.

ONICO Warszawa – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:18, 25:21, 21:25, 25:11)